Abone Ol

TRT'den Bomba Erbakan Projesi: AKP Saadet ittifakının habercisi mi?

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete yazarı Adnan Oksüz, bugünkü yazısında TRT'de, Milli Görüş’ün lideri, Saadet Partisinin eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Necmettin Erbakan hakkında dizi çekimlerinin başladığını söyledi.

TRT'den Bomba Erbakan Projesi: AKP Saadet ittifakının habercisi mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretinin yankıları sürüyor. Söz konusu ziyaret, “AKP ile Saadet Partisi yakınlaşıyor mu”, sorularına neden olmuştu.

Ziyaret konuşulmaya devam ederken, TRT'den dikkat çeken bir hamle geldi.

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete yazarı Adnan Oksüz, bugünkü yazısında TRT'de, Milli Görüş’ün lideri, Saadet Partisinin eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Necmettin Erbakan hakkında dizi çekimlerinin başladığını söyledi.

"Bakalım, TRT’nin Erbakan Hoca hakkındaki dizisi nasıl bir program olacak" diyen Öksüz, "Ben de merak içindeyim…" dedi.

Adnan Öksüz'ün yazısı şu şekilde:

"Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Millî Görüş Lideri ve Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan hakkında bir dizi program hazırlıyor.

Dizinin çekimlerine başlandı ve devam ediyor.

Bazı ünlü köşe yazarları ile seri röportajlar sürüyor…

Hatırlayacaksınız, TRT, 1991 yılında, Uğur Dündar’ın sunumuyla, “İşte Hayatınız” isimli programda Erbakan Hocayı ekranlarında ağırlamıştı.

2010 yılında, yeniden Uğur Dündar'ın programına katıldığında 1991’de yayımlanan “İşte Hayatınız” programından şu şekilde bahsetti, Erbakan Hoca;

“Sizinle yıllarca önce tekrar bir röportaj yapmıştık. İşte Hayatınız... Bu Türkiye sathında çok yaygın ve meşhur bir röportajdır. Bu röportajı yaptık, arkadan başbakan olduk…”

Millî Görüş Lideri, Uğur Dündar'ın, “Tekrar başbakan olma iddianız mı var?” sorusuna ise şöyle cevap vermişti:

“İddia değil, zarureti görüyoruz. Bu zaruretten dolayı, başbakanlığın yolu buradan geçtiği için buraya geldik. İnşallah bu röportaj da yeni başbakanlığın kapısını açacaktır latifesiyle söze başlamak istiyorum…”

***

Bakalım, TRT’nin Erbakan Hoca hakkındaki dizisi nasıl bir program olacak.

Ben de merak içindeyim…"