MedyaFaresi MedyaFaresi

TRT'den Başbakan Erdoğan'a Kürdistan sansürü!

VİDEO- TRT, Erdoğan`ın ´Kuzey Irak Kürdistan bölgesindeki kardeşlerimizi de selamlıyoruz´ sözlerini KJ`de ´Kuzey Irak Kürt Bölgesi´ şeklinde değiştirdi.

Eklenme: 16 Kasım 2013 20:08 - Güncelleme: 20 Mart 2016 20:10

TRT\'den Erdoğan\'a Kürdistan sansürü.. VİDEO

Başbakan Erdoğan 300 tesisin açılışını yapmak ve 400 çiftin nikah törenine katılmak için Diyarbakır\'a gitti. Diyarbakır\'da konuşma yapan Erdoğan, TRT tarafından sansürlendi.

KÜRDİSTAN \'KUZEY IRAK BÖLGESİ\' OLDU

Başbakan Erdoğan\'ın konuşmasını canlı olarak veren, "Sizin şahsınızda Kuzey Irak Kürdistan bölgesindeki kardeşlerimizi de selamlıyoruz" cümlesindeki "Kürdistan" sözlerini sansürledi. TRT canlı yayın KJ\'sinde "Kürdistan"ı "Kuzey Irak Kürt Bölgesi" şeklinde verdi.

\'TRT\'den Erdoğan\'a \'Kürdistan\' sansürü!\'

ERDOĞAN NE DEDİ?

Erdoğan konuşmasının bir bölümünde şöyle dedi: "Bugün de Molla Mustafa Barzani\'nin oğlu, değerli dostum Mesud Barzani\'yi Diyarbakır\'da misafir ediyoruz. Tıpkı babanız, amcanız gibi, kardeşlerinizin toprağına, Diyarbakır\'a hoş geldiniz. Sizin şahsınızda Kuzey Irak \'Kürdistan\' bölgesindeki kardeşlerimizi de selamlıyoruz. Biz Erbil\'de kendimizi kendi şehrimizde hissettik. Sevgili Diyarbakırlılar bugün hasrete vatan hasretini, anne, baba, kardeş hasretine burada son veriyoruz. Bugün büyük kucaklaşmaya şahit oluyoruz."

ERDOĞAN’IN KONUŞMASI HERKES AĞLATTI -VİDEO-

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN KONUŞMASININ TÜMÜ

ERDOĞAN’DAN DİYARBAKIR BELEDİYESİ’NE ZİYARET -VİDEO-

DİYARBAKIR’DA TARİHİ GÜN -FOTO GALERİ-

Baydemir, Erdoğan ile arasında geçen o diyaloğu anlattı!

İŞTE ŞİVAN PERWER İLE TATLISES’İN DÜETİ -VİDEO-!

İŞTE BARZANİ’NİN DİYARBAKIR KONUŞMASI -VİDEO-