MedyaFaresi MedyaFaresi

TRT yalanladı, Buz pateni yarışları yayınlanacak

TRT, Kış Olimpiyatlarında Kadınlar Buz Pateni yarışlarını kıyafet hassasiyeti nedeniyle yayınlamayacak iddialarını yalanladı. Yetkililer, pazarlıktan kaynaklı tereddüt yaşandığını ancak anlaşma sağlandığını ve yarışlarının tamamının yayınlanacağını söyledi.

Eklenme: 23 Ocak 2014 12:34 - Güncelleme: 03 Nisan 2016 20:48

TRT, Rusya'da düzenlenen Kış Olimpiyatlarında Kadınlar Buz Pateni yarışlarını, kıyafet hassasiyeti nedeniyle yayınlamayacak iddialarına yanıt verdi. Hürriyet'ten Aysel Alp'in haberine göre TRT yetkilileri kadınlar buz pateni yarışlarının tamamının yayınlanacağını belirtirken, yarışların kadın kıyafeti nedeniyle yayınlanmayacağı iddialarına tepki gösterdiler. 

Yetkililer, "Yayınlayıp yayınlamama tereddüdü kıyafetten değil; firma ile süren pazarlıktan kaynaklandı. Fiyatı yüksek bulduğumuz için pazarlık yaptık ama onlar bugüne kadar bir devlet kurumu olan TRT'nin pazarlık yapmasına alışkın değillerdi. Önce şaşırdılar ama sonra fiyatta anlaşma sağladık. Yaklaşık yüzde 20'lik bir indirim aldık ve tüm buz pateni yarışlarını yayınlama anlaşması sağladık" dediler. 

"KIYAFET HASSASİYETİ OLSA YÜZME VE VOLEYBOLU YAYINLAMAZDIK"


Yetkililer, yarışların TRT-3 üzerinden yayınlanacağını belirtirken, kıyafet hassasiyeti olmadığının altını bir kez daha çizdiler. "Eğer böyle olsaydı yüzme ve voleybol müsabakalarını da yayınlamazdık. İstanbul'da düzenlenen Dünya Kadınlar Tenis Şampiyonasını da yayınlamazdık" dediler.