MedyaFaresi MedyaFaresi

TRT spikerinin Balyoz duruşmasındaki nöbeti sona erdi!

Balyoz davasının 11. duruşmasında TRT spikerleri tarafından iddianamenin okunması tamamlandı..

Eklenme: 10 Şubat 2011 09:39 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 11:34

“Balyoz Planı” iddialarına ilişkin eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Kurmay Albay Dursun Çiçek’in de aralarında bulunduğu 196 tutuksuz sanığın yargılandığı davanın 11’inci duruşmasında 968 sayfalık iddianamenin TRT spikerleri tarafından okunması tamamlandı. “Balyoz Planı” davasında TRT İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde görevli Radyo spikerleri Ömer Ersöz ve Hakan Kıra 968 sayfalık iddianameyi 3’üncü duruşmadan itibaren okunmasına geçildi. Her duruşmada ortalama 110 sayfalık bölümün TRT spikerleri tarafından dönüşümlü olarak okunmasının ardından iddianamenin okunması 11’inci duruşma sonunda tamamlandı.

Bugün talepler alınacak

Mahkeme Başkanı Ömer Diken, iddianamenin okunmasının tamamlandığını belirterek duruşmanın bugün saat 09.00’a ertelendiğini bildirdi. Bugünkü duruşmada müdahillik talepleri ile sanık ve avukatlarının taleplerinin alınmasına geçileceği öğrenildi.

ERGENEKON İDDİANAMESİ 13 GÜNDE OKUNMUŞTU

13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen birinci Ergenekon Davası’nın 2 bin 455 ve birleştirilen ikinci ile üçüncü Ergenekon Davalarının 3 bin 363 sayfadan oluşan iddianameleri Cumhuriyet Savcıları Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın tarafından özetlenerek okunmuştu. Ergenekon iddianamelerinin özetlenerek okunması toplam 13 gün sürmüştü.