MedyaFaresi MedyaFaresi

TRT, sınav listesindeki torpili yayınladı mı? Jet yalanlama!

TRT, çeşitli kadrolar için açtığı sınavın sonuçlarının duyrulması sırasında listelerde yapılan torpil notlarını unuttuğu yönündeki iddiayı reddetti

Eklenme: 25 Ocak 2010 18:24 - Güncelleme: 19 Şubat 2016 01:58

TRT Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kamuoyu duyurusu şöyle:

Bir gazetede TRT sınavları hakkında haber yapılmış ve sınavların ilan edilişine yönelik haksız iddialarda bulunulmuştur.

İŞTE, TRT'NİN YALANLADIĞI O HABER

TRT'nin düzenlediği sınavlar, kurumsal ve genel mevzuat hükümleri ile yerleşik Danıştay kararlarına uygun olarak ses ve kamera ile görüntü kaydı yapılarak gerçekleştirilmiştir. Sınavlarda, KPSS Sınav puanları esas alınmış olup, başvuranlar içinden en yüksek puanlılar mülakata çağırılmışlardır. Sınavlarımızda herhangi bir torpil söz konusu asla olamaz. Sınavlar hakkında bugüne kadar herhangi bir itiraz söz konusu olmamıştır.

Stajyer Spikerlik için 200 aday mülakat sınavına kabul edilmiş 10 asil ve 10 yedek olmak üzere 20 aday başarılı olabilecek iken bu sayı 6 da kalmıştır. Yapım ve Yayın Görevlisi (Resim Seçici Ağırlıklı) kadrosu içinde aynı şey söz konusudur.

Bu durum, sınavın objektif yapıldığının ve sadece kalifiye personelin alındığının ispatıdır.

Kurumumuzun açmış olduğu giriş sınavlarının resmi sonuçları, 22/01/2010 tarihinde Merkez İlan Panosunda ilan edilmiştir. Ankara dışından sınavlara katılan adayların bilgi edinmesini teminen internet ortamında kazanan adayların listesi bilgilendirme amaçlı yayımlanmıştır.

Bir gazetenin yaptığı haberde bazı isimlerin internet ortamında referanslarıyla yayınlandığı iddia edilmiştir. Bilgilendirme amaçlı yayımlanan duyuru ile Merkez İlan Panosunda ilan edilen resmi duyuru birbirinin aynısı olup, gazetede ifade edilen isimler internet sitesine konulmamıştır.

 

Etiketler : trt, torpil