MedyaFaresi MedyaFaresi

TRT 1'den ilginç yılbaşı ekranı! Neler ekrana gelecek?

Her sene yılbaşı ekranında eğlence ve dizilerin yılbaşı için özel bölümlerini yayınlayan TRT 1, bu yılbaşı akşamını adeta pas geçti.

Eklenme: 31 Aralık 2012 15:31 - Güncelleme: 30 Mart 2016 09:12

Yılbaşı klasiği olan Milli Piyango büyük ikramiye çekilişi de bu sene yayınlanmayacak.

YILBAŞI AKŞAMINDA FİLM VE DİZİ VAR
TRT 1, tüm kanalların yılbaşı için özel yayın yaptığı saatleri, film ve diziyle geçirecek.
19.50'de Buz Devri 2'yi yayınlayacak olan TRT 1, 21.30'da ise sevilen dizi Leyla ile Mecnun'un yeni bölümünü ekrana getirecek. Geçen sene yılbaşı akşamında Leyla ile Mecnun'un yılbaşı temalı özel bölümü ekrana gelmişti. Ancak bu sene Leyla ile Mecnun'un yılbaşı bölümü yerine, normal konulu bir bölümü yayınlanacak.

TRT 1'in yılbaşı eğlencesi ise 23.15'ten itibaren yayınlanmaya başlayacak. 23.15'de Eskimeyen Türküler, 23.45'de ise Dillerden Düşmeyen Şarkılar programları yayınlanacak.

MİLLİ PİYANGO HEYECANI DA ARTIK EKRANDA YOK
TRT'nin yılbaşı ekranında 24 yıldır bir klasik haline gelen Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiye çekilişi de artık yayınlanmayacak.

Milli Piyango İdaresi'yle çekilişlerin yayın hakları için anlaşma yenilemeyen TRT, bu nedenle loto çekilişlerini de yayınlamıyordu. Televizyon başında her sene büyük bir heyecanla izlenen büyük ikramiye çekilişi artık ekrana gelmeyecek. 45 milyon TL'lik büyük ikramiye heyecanını milyonlar artık internet yada tv haberlerinden öğrenebilecek.  

DİĞER KANALLARDA NELER OLACAK TIKLAYIN

TRT 1 GEÇEN SENE YILBAŞINDA NELER YAYINLAMIŞTI?
TRT 1 geçen sene yılbaşı ekranında ise dolu bir yayın hazırlamıştı. Leyla ile Mecnun'un yılbaşı özel bölümü 19.50'de ekrana gelirken, ardından 21.50'de ise Türküler'le Yılbaşı programı, 23.15'te ise 2012'ye Doğru isimli özel yılbaşı eğlencesi yayınlanmıştı. Milli Piyango'nun 40 milyon TL'lik özel çekilişi de yılbaşında canlı yayınla TRT 1'de ekrana gelmişti.

Tvaktüel