MedyaFaresi MedyaFaresi

Trafik magandası genç kadına dehşeti yaşattı!

Genç kadın, trafikte hatalı olduğunu uyardığı şoför tarafından önce sözlü daha sonra da fiziki şiddete maruz kaldı. Küçük kızının önünde tartaklanan Neslihan Akyıldız, darp raporu alarak soluğu savcılıkta aldı.

Eklenme: 05 Nisan 2018 17:21 - Güncelleme: 05 Nisan 2018 17:24

İstanbul Şile yolunda meydana gelen olayda iddiaya göre, emniyet şeridini kullanan Y.A adlı taksi sürücüsü, aracını sağ şeritte ilerleyen Neslihan Akyıldız’ın önüne hızlıca kırdı.

Arka koltukta küçük kızı oturan Akyıldız, panik halinde kornaya basarak taksi şoförüne kızdı. Y.A, elini camdan çıkartarak, hareket yapmaya başladı. Bu duruma sinirlenen genç kadın, arkasına takıldığı taksi şoförünün önünü kesti.

Taksi şoförüyle tartıştığı esnada ağza alınmayacak küfürler işittiğini söyleyen Neslihan Akyıldız, “Ben aracımdan indiğimde. ‘Ne yapıyorsun sen babam yaşındasın’ dedim. Benim bunu söylememle birlikte aracından inip küfürler ederek, üstüme yürümeye başladı.

Sözlü tartışma fiziki müdahaleye dönüşmüştü. Ben aracımın içinden telefonumu alarak, aracının fotoğrafını çekmek istedim. Telefonumu almayayım diye beni kollarımdan sürükleyerek, aracımın kapısının arasına sıkıştırdı.

Bu sırada ben feryat ederken kimse bu kadına ne yapıyorsun diye yardım etmedi. Ben kapı arasında sıkışmış vaziyet dururken, arka koltuktaki kızım korkudan ağlıyordu. Daha sonra arabasına binerek uzaklaştı.” dedi.

Eşiyle beraber bir vatandaşın kendisine yardım ettiğini anlatan Akyıldız, “Bana yardım eden araç sahibi taksinin önünü kesti. Şoför bu defa adamcağızı eşinin gözü önünde darp etti. Hemen 155'i aradım durumu anlattım ve akabinde devlet hastanesine gidip darp raporu aldım.” diye konuştu.

Neslihan Akyıldız, hastaneden aldığı darp raporuyla savcılığa giderek, suç duyurusunda bulundu. Telefonla ulaştığımız Y.A, “Sadece emniyet şeridinden önüne kırdığım doğrudur. Orda hatalıyım. Ama fiziki ya da psikolojik bir şiddet uygulamadım” dedi.

(Milliyet)