MedyaFaresi MedyaFaresi

Trabzonspor'da teknik direktör arayışı başladı

SPOR Toto Süper Lig’de kötü bir sezon geçiren Trabzonspor, gelecek yılın planlanmasının yapılabilmesi için harekete geçti.

Eklenme: 26 Nisan 2016 11:42 - Güncelleme: 27 Nisan 2016 15:39

Trabzonspor, gelecek yılın planlanmasının yapılabilmesi için harekete geçti, teknik direktör arayışlarına başladı.

YENİ SAYFA
Ligdeki hedeflerinden tek tek uzaklaşan bordo mavili kulüp, yeni bir sayfa açmak için Fenerbahçe maçından sonra kolları sıvadı. Yönetimin, yeni sezon için ilk olarak teknik direktörü belirleyeceği, ardından dra transfer çalışmalarına hız vereceği bildirildi.

YABANCIDA FONSECA VE LUCESCU

Trabzonspor'un teknik direktör konusunda ilk tercihini yabancı bir antrenörden yana kullanacağı belirtildi. Bordo mavililerin Portekiz'in Braga takımını çalıştıran Paulo Fonseca ile sıcak temas halinde olduğu ifade edildi. Yönetimin Shakhtar Donetsk’in başındaki Mircea Lucescu’dan da vazgeçmediği öne sürüldü.

YERLİDE ERSUN YANAL
Yerli teknik adam olarak Ersun Yanal ismi yeniden gündeme geldti. Bordo mavili yönetimin elini çabuk tutarak sezon sonuna kadar teknik direktör konusunu sonuçlandırmayı hedeflerdiği bildirildi.

GENÇLERE GÜN DOĞDU
Trabzonspor’da Sadi Tekelioğlu döneminde A takımda şans bulmaya başlayan ancak Hami Mandıralı’nın göreve gelmesiyle kadro derinliği mazanıldığı için geri planda kalan genç oyunculara gün doğdu. Bordo mavili yönetim, ligde kalan 4 maçta gençlere daha fazla şans verme kararı aldı.
Genç oyuncular Muhammet Beşir, Yavuz, Semih, Melih, Yusuf Yazıcı, Savaş, Abdülkadir, Mehmet Yeşil ve Denizhan'ın kalan haftalarda kendilerini gösterip A takımda kalıcı olarak forma giymeleri hedefliyor.

TEKELİOĞLU’NDAN TEŞVİK İDDİASI
Trabzonspor'un eski teknik direktörü Sadi Tekelioğlu, bir televizyon programına telefonla katıldı, canlı yayında teşvik primi iddiasında bulundu. Sadi Tekelioğlu, 1993'de Gençlerbirliği'nde görev yaptığı dönemde Beşiktaş'la şampiyonluk yarışı yapan Galatasaray'dan oyuncularının teşvik primi aldığını söyledi, "O zamanki oyuncular beni mahkemeye verebilir. Teşvik aldıklarını biliyorum. Teşvik şu anda suç ama hala teşvik alan futbolcular var. Bunları da biliyorum. Sözümün arkasındayım" dedi.