MedyaFaresi MedyaFaresi

Trabzonlu dansçılar Letonya'da yarışacak

DÜNYA Dans Sporları Federasyonu’nun Letonya’nın Başkenti Riga’da düzenlediği 'Dünya Yıldızlar 2' dans şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek Yakuphan Mert Günay ve Tuana Özten Trabzon'da son provalarını yaparak hazırlıklarını tamamladı.

Eklenme: 17 Aralık 2015 17:51 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 15:20

Dünyada değişik ülkelerden 2 çiftin katılımıyla 19 Aralık’ta düzenlenecek 'Dünya Yıldızlar 2' dans şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecek 15 yaşındaki Yakuphan Mert Günay ve Tuana Özten, son hazırlıklarını Beşirli Havana Cafe’de tamamladı. Yarışmada Türkiye’yi temsil etme şansını elde eden genç dansçılar, son provalarında gösterdikleri performansla göz doldurdu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Trabzon Dans Sporları Kulübü Başkanı Meltem Atagün, öğrencilerine güveninin tam olduğunu belirterek, "Ülkemizi temsil edeceğimiz için çok mutlu ve gururluyuz. Şampiyonada yarışacak 70 çift içerisinden gençlerimiz de  bizlere özgü özelliklerini ortaya koyup mücadele edecek. Öğrencilerimize güveniyoruz. Beklentimizi boşa çıkarmayacaklarına ve başarılı sonuçla döneceklerine inanıyoruz" dedi.
Türkiye’yi temsil edecek olan Tuana Özten, sıkı bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirterek, "Çok heyecanlı ve mutluyuz. Yaz başından bu yana çok sıkı bir çalışma temposu içindeyiz. Hedefimiz var ama beklentimiz o kadar çok yok. Zor bir şampiyonada yarışacağımızı biliyoruz. En iyi performansımızı ortaya koyacağız" diye konuştu. Partneri Yakuphan Mert Günay ise, "Hazırlıklarımızı tamamladık. Elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağız. Çok sıkı bir tempoyla çalıştık ve en iyi çiftler arasında ülkemizi temsil etme başarısını elde ettik” diye konuştu, başarıya ulaşmak için çaba sarfedeceklerini söyledi. Hazırlıklarını tamamlayan çift yarın sabah Letonya’ya hareket edecek.

DHA