MedyaFaresi MedyaFaresi

Trabzon’da aşırı yağış etkili oldu, çamur temizlemeye çalışan kadın düşerek öldü

73 yaşındaki İfakat Çoban evinin önünde heyelan yüzünden biriken çamuru temizlerken düştü. Başını beton zemine çarpan Çoban hayatını kaybetti.

Eklenme: 08 Temmuz 2016 13:33 - Güncelleme: 08 Temmuz 2016 18:48

Aşırı yağış ilçede gece boyunca etkili oldu. Doğancı Mahallesi’nde, oluşan heyelen sonrasında evinin önünde biriken çamuru temizlemeye ve eve su girmesini önlemek  için set oluştumaya çalışan İfakat Çoban, aniden gelen yeni bir toprak kütlesi ile dengesini kaybederek düştü ve başını beton zemine çarparak ağır yaralandı. İfakat Çoban, hastaneye götürülürken ambulansta hayatını kaybetti.


YOLLAR KAPANDI, İŞYERLERİ ZARAR GÖRDÜ
Etkili yağışlar yollara da zarar verdi. Yolda meydana gelen çökmeler nedeniyle ulaşıma kapanan Şalpazarı-Acısu karayolu, ekiplerin çalışmaları sonrası tek şeritten ulaşıma açıldı. 
Doğancı Mahallesi’nde inşaat malzemeleri satan Necmi Tokul’a ait iş yeri ve depo da, heyelan sonrasında toprak kütlesinin dolmasıyla büyük zarar gördü. İş yeri sahibi Necmi Tokul, “Aşırı yağış sonucu kayan toprak kütlesi binanın üzerine çöktü. Sabah geldiğimizde fark ettik. Her şey bitmiş. Maddi zarar çok, şükür ki can kaybı yok" dedi.


VALİ YAVUZ UYARIDA BULUNDU: YAĞIŞ DEVAM EDECEK
Şalpazarı'na gelerek incelemelerde bulunan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, “Aşırı yağış sonrası bölgenin yüksek kesimlerinde tahribatlar meydana geldi. Ekiplerimizle teyakkuz durumundayız. Çok şükür fazla bir zararımız yok ama tabi ki yollarda tahribatlar var, heyelanlar oluşuyor. 73 yaşındaki teyzemiz evinin önünde setleme çalışması yaparken gelen su ve toprakla dengesini kaybederek başın çarptı. Maalesef ambulansta hayatını kaybetti. Üzgünüz” dedi, yağışların devam edeceğini belirterek dikkatli olunmasını istedi. 
 DHA

Etiketler : ifakat çoban, trabzon