MedyaFaresi MedyaFaresi

Topçu diye aldık, talk showcu çıktı

Galatasaray'ın eski futbolcusu ve eski antrenörü Hasan Şaş, Fatih Terim ile ilginç bir anısını anlattı.

Eklenme: 23 Nisan 2014 14:07 - Güncelleme: 25 Mart 2016 20:36

Lig TV'de yayınlanan '21' programına konuk olan Hasan Şaş, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Eski milli futbolcu, " Fatih Terim ile aranız nasıldı? sorusuna, "2002 Dünya Kupası'ndan sonra kafam karışıktı. Transfer teklifleri geliyordu. Bu yüzden hoca beni 8 hafta oynatmadı. Fatih Terim ile giderek benzemeye başlarken orada bir ayrıldık. Baba-oğul ara sıra birbirine dargın oluyor. Bunlar hep yaşanır. İyi futbolcularla oynadım, komplekssiz futbolcu yoktur. Teknik direktörün en büyük özelliği bunları kazanmaktır. Oynatabilmek önemli" yanıtını verdi. 

Hasan Şaş, Terim'in sarı-kırmızılı takımın başına geçtiği ilk günlerde yaşadığı bir anıyı ise şöyle anlattı: 
"O dönemler Fatih Terim'den çekiniyorduk. Galatasaray'da ilk kampım. Antrenmanda Fatih Akyel ile ip atlıyorum. Devamlı beni konuşturuyor. Hoca durdu durdu (Ben Ankaragücü'nden oyuncu diye aldım, talk showcu çıktı bu da) dedi." 
"UZAK ARA FENERBAHÇE " 

Galatasaray'a UEFA Kupası'nı kazandıran efsane kadroda yer alan Hasan Şaş, "Real Madrid'e mi, yoksa Fenerbahçe'ye mi gol atmak daha zevkli?" sorusuna, "Uzak ara Fenerbahçe. Fenerbahçe'ye gol atmak çok güzel bir duygu. Dünyanın en güzel şeyi. Alınmasınlar ama bu golü Sakaryaspor'a, Kocaelispor'a atsan aynı değil" yanıtını verdi.