MedyaFaresi MedyaFaresi

TOKİ kampanyası sözleri tepki Çeken Başkan: İfadem Çarpıtıldı...

TOKİ’nin kampanyasını görenlerin “Keşke bizim de evimiz yansaydı” diyeceğini söyleyen Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinin AKP’li belediye başkanı Mehmet Özeren, hem ifadesinin çarpıtıldığını öne sürdü hem özür diledi.

Eklenme: 03 Ağustos 2021 19:13 - Güncelleme: 03 Ağustos 2021 19:25

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesindeki orman yangınını söndürme çalışmalarına gece de devam ediliyor.

Gündoğmuş Belediye Başkanı Özeren'den "TOKİ" yorumu: Evi eski olan vatandaşlar, "Keşke bizim evimiz de yansaydı" diyecek

Orman yangının tehdit ettiği Gündoğmuş ilçe merkezi tahliye ediliyor
Ortakonuş Mahallesi'ndeki ormanlık alanda 29 Temmuz'da çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle yayıldı. Sarp bölgede yer aldığı için alevlere müdahale güçlükle yürütülüyor.

Yüksek sıcaklık, düşük nem ve kuvvetli rüzgar nedeniyle yayılan alevler, Ortakonuş'un yanı sıra Çarızözü, Senir, Narağacı, Balkaya ve Ümütlü mahallerine sıçradı.

Alevler ilçe merkezini de tehdit ettiği için Gündoğmuş ilçe merkezi tedbir amaçlı boşaltıldı.

Ekipler, yangın olan bölgelerde söndürme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Rüzgarın etkisiyle anlık olarak bazı bölgelerde etkili olan yangın, ekiplerin yoğun çabasıyla kısmen kontrol altına alındı.

Bölgeye sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan da etkili müdahalenin başlayacağı bildirildi.

"Sözlerim cımbızla çekildi"

Söndürme çalışmalarını hizmet binasında değerlendiren Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının bir an önce söndürülmesi için çaba harcadıklarını söyledi.

Bir televizyon programında yaptığı "Evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımız için TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli, çok düşük faizlerle, istedikleri şekilde evler yapılacak.  Bunu söylemek doğru değil ama evi eski olan vatandaşlar, "Keşke bizim de evimiz yansaydı" diyecekler diye düşünüyorum. Onlara devletin teselli hibesi çok fazla" şeklindeki açıklamalarının yanlış anlaşılmalara neden olduğunu belirten Özeren, "Canlı yayında yaptığım açıklamaların içinden 23-24 saniyelik bir kısım cımbızla çekilerek, linç kampanyasına dönüştürüldü. Devletimizin şefkatli eli her zaman evi yanan mağdur vatandaşlarımızın yanındadır. Ben her vatandaşımızın yanındayım, söndürme çalışmalarına da katılıyorum" dedi.