MedyaFaresi MedyaFaresi

TKP'den miting: Sömürü düzenine son vereceğiz

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Sekreteri Kemal Okuyan, “Bu karanlık, adaletsizlik ve eşitsizlik bu ülkeye yakışmıyor” dedi.

Eklenme: 11 Mart 2019 09:08 - Güncelleme: 11 Mart 2019 09:10

TKP üyeleri dün Kartal Meydanı’nda “Paranın Saltanatı Varsa Halkın TKP’si var” başlığıyla miting düzenledi.

Burada konuşan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, kurmak istedikleri yeni sistemde insan sömürüsüne izin vermeyeceklerini belirterek, “İnsanın insanı sömürmesine son vereceğiz. Bu karanlık, adaletsiz ve eşitsizlik bu ülkeye yakışmıyor” diye konuştu.

Gazeteci Enver Aysever de kız çocuklarının bu ülkenin geleceği olduğunu vurgulayarak, “Çocuğum bilimsel eğitim alsın istiyorum.Çocuklarımız tarikatlar ve cemaatlar elinde olmasın. Biz bizim seçeneklere bakın Türkiye’yi komünist kadınlar yönetsin istiyorum. Oyumu da komünist kadınlara vereceğim” dedi.

TKP İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Zehra Güner Karaoğlu ise “TKP’ye verilen her oy gericiliğe karşı kurulan barikatı güçlendirecektir. Biz kadınlar geleceğimizi karartanlara karşı hep birlikte mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Nejat Yavaşoğulları ve Yapıcılar müzik grubu da parçalarını seslendirdi.

(Cumhuriyet - İlayda Kaya)

En Çok Okunan Haberler