MedyaFaresi MedyaFaresi

Timur Savcı'nın başarısı! Suskunlar'dan uyarlanan Game Of Silence ABD'de reyting rekoru kırdı

Suskunlar’ın senaryosundan uyarlanan Game Of Silence, ABD’de yayınlandığı ilk gün büyük bir başarı elde etti. Game Of Silence’ın ilk bölümünü 6,5 milyon kişi izledi.

Eklenme: 19 Nisan 2016 18:24 - Güncelleme: 19 Nisan 2016 18:34

Yapımını TIMS Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı, senaryosunu Pınar Bulut’un yazdığı ve yayınlandığı dönemde hem ekranda hem sosyal medyada bir fenomene dönüşen Suskunlar’ın senaryosundan uyarlanan Game Of Silence, ABD’de yayınlandığı ilk gün büyük bir başarı elde etti.

 

6,5 milyon kişi Suskunlar’ı izledi

Murat Yıldırım, Aslı Enver, Sarp Akkaya gibi başarılı isimleri kadrosunda bulunduran Suskunlar’ın senaryosundan uyarlanan Game Of Silence, Amerikan kanalı NBC’nin Salı gecesi reyting listesinde hem total, hem AB’de birinci olmasını sağladı. Game Of Silence’ın ilk bölümünü 6,5 milyon kişi izledi.

 Türk dizilerinin görkemli başarısı

Muhteşem Yüzyıl, Muhteşem Yüzyıl Kösem ve Suskunlar gibi yapımları onlarca ülkede yayınlanan TIMS Productions’un bu kez bir dizisi uyarlanarak ABD’de gösterilmiş oldu. Türkiye, dünyanın en çok dizi ihraç eden ülkeleri arasında olmakla birlikte format hakları satılıp İngilizce uyarlaması ABD’de yayına giren ilk Türk dizisi Suskunlar oldu.