MedyaFaresi MedyaFaresi

Times: Polonyalılar fazla diyorsanız bir de Türkleri görün!!!

İngiliz The Times gazetesinde yayınlanan bir makalede, Avrupa Birliği'nin genişlemesi ile Polonyalı işçilerin ve Türkiye Birlik üyesi olursa gelecek işçilerin durumları tuhaf bir şekilde karşılaştırıldı!!!

Eklenme: 23 Ağustos 2006 15:36 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 18:38

Times: Polonyalılar fazla diyorsanız bir de Türkleri görün


 

İngiliz The Times gazetesinde yayınlanan bir makalede, Avrupa Birliği'nin genişlemesi ile her yerde Polonyalı işçilerin olduğunu ancak Türkiye Birlik üyesi olursa gelen işçilerin, Polonyalılarla karşılaştırılamayacak kadar çok olacağını savundu. Yazıda, Türkiye'nin 'Müslüman aşırıcılık potansiyeli' barındırdığı ifade edildi.
Times gazetesinde Melanie McDonagh imzasıyla yayınlanan bir makalede, Avrupa Birliği'nin genişlemesinin ardından İngiltere'ye gelen Polonyalı işçilerin sayısının beklenin çok üstünde olduğu kaydedildi. İngiltere'nin Polonyalı işçilerin geldiği tek ülke olmadığı belirtilen makalede 'onlar her yerde' denildi.
Polonyalı işçilerin İrlanda işgücünün yüzde 8'ini oluşturduğu belirtilen makalede, bu işçilerin ekonominin hemen her alanında görüldüğü kaydedildi. Makalede, Polonyalı işçilerin çoğunluğunun inşaat sektöründe çalıştığı ve bunun oldukça garip olduğu, zira pek çok İrlandalı'nın da inşaatlarda çalışmak üzere başka ülkelere gittiği belirtildi.

'EN AZINDAN SİZİ HAVAYA UÇURMAK İSTEMİYORLAR'
Polonyalı işçiler ile ilgili bazı kişilerle konuştuğunu belirten makalenin yazarı McDonagh, çiftliğinde iki Polonyalı işçi çalıştıran bir arkadaşının 78 yaşındaki babasının, 'Onlar tam bir hazine, günde 12 saat, haftada 6 gün çalışıyorlar. Eğer meşgul değilse yapacak başka işler arıyor. Yemekten sonra bulaşıkları yıkıyor ve ardından da yerleri süpürüyorö dediğini aktardı.
McDonagh, Dublin'de görevli bir başka papaz arkadaşının da 'Polonyalılar sorun yaratmıyor. En azından sizi havaya uçurmak istemiyor' dediğini kaydetti.

'ASIL TÜRKLER'İ BEKLEYİN'
Polonyalılar'ın her yerde olduğunu düşünenlerin, asıl Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üye olmasını beklemesi gerektiği belirtilen makalede, Altı ay önce İngiltere'nin AB üyeliği sürecinde İngiltere Başbakanı ve Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'nin Birlik üyeliği için çok çalıştığı ifade edildi.
Dönemin İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw'un, 'özel arkadaşı Condoleezza Riceö ile birlikte Türkiye'yi Birliğe almak isteği belirtilen makalede, Rice'in böylece Müslüman dünyanın gözünde kredisini arttırmak istediği savunuldu.

'TÜRKİYE İSLAMİ AŞIRICILIK POTANSİYELİ BARINDIRIYOR'
Makalede, Türkiye'de 80 milyon kişinin yaşadığı ve bu nüfusun hızla arttığı ayrıca ülkenin sadece yüzde 3'ünün Avrupa kıtasında yaşadığı belirtildi.
Makalede ayrıca Türkiye'nin 'İslamiö bir ülke olduğu ve 'Müslüman aşırıcılık potansiyeli' barındırdığı ifade edildi.