MedyaFaresi MedyaFaresi

THY Başkanından temizlikçi üniformasıyla teftiş

THY'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na atanan İlker Aycı, dün gece tebdili kıyafet giyerek, temizlikçi üniformasıyla uçakları denetledi. Bu sırada Başbakan Ahmet Davutoğlu ile karşılaşan İlker Aycı'nın, \"Sizi böyle karşıladığım için kusura kalmayın. Biz böyle çalışıyoruz\" dediği öğrenildi.

Eklenme: 15 Mayıs 2015 08:25 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 13:32

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, dün gece uçakların temizlik durumunu denetlemek için farklı bir yol izledi. Yanında THY\'nin Genel Müdür Yardımcılığı\'na 21 Nisan\'da dışarıdan atanan Abdülkerim Çay ile birlikte temizlikçi üniforması giydi. Aprona çıkarak THY uçaklarını denetleyen İlker Aycı ve Abdülkerim Çay, uçakların temizlik firmasınca doğru olarak temizlenip temizlenmediğini bizzat kontrol etti. Koltuk arkalıklarından tuvaletlere kadar uçakların her yerindeki temizliğe bakan Aycı\'ya, tam bu sırada Başbakan Ahmet Davutoğlu\'nun uçağının Atatürk Havalimanı\'na indiği bilgisi geldi.

BAŞBAKAN\'I TEMİZLİKÇİ KIYAFETİYLE KARŞILADI

Bunun üzerine aprondan Davutoğlu\'nun uçağına giden İlker Aycı, üzerini değiştiremedi. Başbakan\'ı temizlikçi üniforması ile karşılayan THY Yönetim Kurulu Başkanı\'nın, "Sizi böyle karşıladığım için kusura kalmayın. Biz böyle çalışıyoruz" dediği öğrenildi.

Karşılamanın ardından İlker Aycı, Atatürk Havalimanı\'ndaki THY ofisine geçerek üzerine değiştirdi.

THY: TEMİZLİĞE BİZZAT KATILDI

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları\'ndan verilen bilgide, Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı\'nın bizzat çalışarak temizliğe katıldığına dikkat çekildi. 

İşe gelmeyen bir personelin yerine çalışmaları yerinde görmek üzere Aycı\'nın gittiğini belirten THY yetkilileri, yeni Yönetim Kurulu Başkanı\'nın biri geniş gövdeli, diğeri de tek koridorlu bir uçağın temizlik işlemine katıldığını ifade etti. 
İki uçağın temizliğinin bitmesinin ardından, İlker Aycı, temizlik ekibinin diğer üyelerine teşekkür ederek kendini tanıttı.

İlker Aycı\'nın önümüzdeki günlerde operasyona diğer görevlilerle birlikte katılacağına dikkat çekildi.