MedyaFaresi MedyaFaresi

TGRT'yi eleştiren Ahmet Hakan yeterince "Huzura Doğru" seyretmemiş!!!

Medya Faresi yazarı Serra Huzur, Ahmet Hakan'ın TGRT'nin satışını fırsat bilerek yazdığı biraz da husumet içeren yazısına tepki gösteriyor.

Eklenme: 27 Temmuz 2006 18:29 - Güncelleme: 02 Nisan 2016 16:14

"Ne büyük operasyon yaptık lan ekonomik açıdan" diye düşünüyordur Enver Ören."

Bu lafı ancak sen söylersin Ahmet HAKAN.

Bu ancak senin veya senin gibilerle çalışabilen patronların üslubu olabilir. Enver Ören'in değil. Bu kadar geniş dağarcığın çünkü. Seviyeni, yetiştirilme tarzını bu şekilde ne kadar güzel özetlemişsin. Şahısların avukatlığını yapmayı asla istemem.

Pek çok adaletsizliğe sahne olan, eleştirilecek pek çok noktası bulunan bir kurumun sahibini savunmayı hiç mi hiç istemem. Yeri gelir bunların önüne geçmek için en önde koşarım. Ancak senin gibi kısa görüşlü bir insanın, tutarsız çizgisi, ruhi ve manevi bunalımları ile, kendi ideolojik kafa karışıklıkları ile beslenen bir yazarın, Enver Ören'i eleştirebilmesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım. Bu sebeple Ever Abi ifadesini ünlem işareti kullanarak yaptığın yorumun karşısında birilerini savunuyor durumuna düşmeyi göze alıyorum. Eleştiren sen olduğun için...

Bir kere TGRT'de şu anda hala Huzura Doğru programı devam etmektedir. Söz verilen mukaddesat burada her gün yeterince anlatılmaktadır. Bu bilgileri alamamaktan şikayetçi isen açıp izleyerek, içinde bulunduğun mukaddesat eksiğini giderebilir, nefsini ıslah etme yollarını ve edep kurallarını öğrenebilirsin. Belki ondan sonra yazılarındaki başkalarının "olası" düşüncelerini ifade etmeye, tahmin etmeye çalışırken kullanacağın üslubu ve edebi öğrenebilirsin. Hangi ulusal büyük kanalda günlük bu şekilde dini sohbetler düzenli olarak soru cevap halinde devam ediyor?

Bunun dışında, Seda SAYAN seyretmek isteyenin Seda'yı, dini sohbet isleyenin dini sohbeti izleyebileceği bir kanal olmuştur TGRT. Bu inkar edilemez. Neden radikal olmalıydı? Dinde her şeyin aşırısından kaçmak emrediliyor. Ama sen bunları bilmezsin. Bilsen de unutmuşsundur...O sebeple laik ülkemizin laiklik yanlısı halkına sadece dini içerikli bir yayın vermek halkı infiale, gericiliğe teşvik edebileceği için benim ve "bazılarının" onaylayacağım bir biçim olmazdı. Ama sen bu noktaları görmek istemezsin. Sığ olduğun için bu kadarını görürsün. 24 saat hoca mı konuşmalı bir kanalda?

Tekrar ediyorum eksiklerin için "HUZURA DOĞRU" yeterlidir zaten. Önemli olan dini esaslar burada anlatılıyor. Hakikat kitapevinin kitaplarını okuyarak da din cahillerini, islam ahlakını öğrenebilirsin. Gazetedeki her gün değişik hikayeler anlatan menkıbelerden insanın ne oldum değil ne olacağım demesi gerektiği derslerini çıkartabilirsin. Bunları da aynı Enver Ören yapıyor. Yani diyeceğim öğrenmek isteyene kaynak çok. Ayrıca herkesin değişme, gelişme ve dönme hakkı da vardır...

Dinimiz, "Hiç ölmeyecek gibi bu dünya için, yarın ölecek gibi ahiret için çalışın" demiştir. Maddi kaynaklarla beslenen ve pahalı bir iş olan televizyonculuk da, bu işin öğeleri olan sanatçı şarkıcı kesimi olmazsa olmaz. Reklam olmadan o çark dönmez. TGRT 'de geçmişte program yapan Seda SAYAN on yıldır o ekranlardan inmemiş ve halkın, kadınların sevgilisi olmuştur. Bu işlerin bedeli onlara hayatlarının gençlik yıllarından itibaren birçok sıkıntıya mal olmuştur. Pek çoğu suistimale, yanlış anlaşılmalara, ahlaksız taleplere maruz kalmışlardır. Bu zorlu yollarda yürüyerek hayatlarını tüm Türkiye'nin önünde yaşayan insanlardan birine verilen bir arabanın lafını etmek ancak cahillerin iş olabilir.

Bu sanatçıların çoğu TGRT de "hanım" muamelesi görerek, kendilerine gösterilen saygı ile adeta yeniden doğmuşlardır. Kendi kişiliklerini sadece işleri ile ifade etmenin gururunu yaşama şansı bularak kendi kariyerlerinde yükselmiş, diğer televizyonlarca aranan isimler haline gelmişlerdir. Bunları da geçelim. İhlas Finans olayında "battım" diyerek kar zarar ortaklığına sığınabilme şansı olan Enver Ören, kendine güvenen insanları ortada bırakmamak adına, tüm yükü sırtından atma şansını tepmiş, çıkarak "borçlarımı ödeyeceğim" demiştir.Ve o dönemden bu döneme miktarı küçük olan hesaplardan başlanmak suretiyle kaç mudiye ödeme yapıldığı ortadadır. Yine bu borçları ödemede hızlı bir aşama kaydetmek ve büyük hesapları kapatmak adına sahibi olduğu ulusal kanalı satılığa çıkartmış, ve uzun bir bekleyişten sonra bu satışı gerçekleştirmiştir.

Eğer ki bu televizyon, sanatçıları çıkardığı, radikal olmadığı için bir şeytan kanalı ise, Enver Ören artık onu satark tüm bu günahlardan kurtulmuş olmaz mı? Ahmet HAKAN senin derdin bu ise, bir mümin, üzerindeki günah yükünden kurtuluyor diye sevinmeliydin.

Bu tip kanallar ve oluşumlar sana batıyor ise, kendi bulunduğun kuruma bir bak derim. Bence Türkiye'nin önde gelen basın yayın organlar olsalarda senin için, uygun olmayabailir. Bir daha düşün bence...