MedyaFaresi MedyaFaresi

TGC'nin internet sitesi saldırıya uğradı!

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin internet sitesine yapılan saldırıda "Anadolu Ajansı'ndan özür dileyeceksiniz" başlıklı bir mesaj bırakıldı.

Eklenme: 14 Eylül 2012 14:48 - Güncelleme: 08 Kasım 2015 19:06

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti internet sitesi bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Kendilerini Turkish Ajan Hacker olarak tanımlayan bilgisayar korsanları TGC'nin internet sitesine "Anadolu Ajansı'ndan özür dileyeceksiniz" başlıklı bir mesaj bıraktı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Basın özgürlüğü, gazetecilere yönelik baskılar ve etik sorunlarla ilgili 1946 yılından bu yana çalışan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, meslekteki her görüşten tüm gazetecileri kapsayan ve kucaklayan çalışmalarını sürdürmeye kararlıdır. Her türlü tehdit ve hedef gösterme, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni doğru bildiği yoldan döndürmeye yetmeyecektir."

Saldırı; TGC'nin Anadolu Ajansı'nın şirket haberlerini ücret karşılığı haberleştirip abonelere servis yapmasının gazetecilik meslek ilkeleriyle bağdaşmadığını açıklamasının ardından yapıldı. Bilgisayar korsanlarının bu saldırıda TGC internet sitesine bıraktıkları mesajın içeriği şöyle:

"Turkish Ajan Hacker Group
Anadolu Ajansı'ndan özür dileyeceksiniz. Sosyalist, komünist, ülkeyi hükümeti sevmeyenler var ya, onları sıvazlayanlar var ya, iste onlar bu ülkeden defolup gitsinler, kimseyi bu ülkede zorla tutmuyorlar. Beğenmeyen çeker gider. "Unutmayın bir avuç insansınız" Bizler kim miyiz; İmamın yeşil ordularından bir tanesi. Bizim gibi gecelerini gündüzüne katan o yeşil ordulara selam olsun. Dip Not: Bir kaç iti kral yapmışlar, onlar da kendilerini kral zannediyorlar. Bu alemde kral da biziz yasa da. İmamın Yeşil Orduları"