MedyaFaresi MedyaFaresi

TGC, Çetin Emeç için özel ödül verecek! İşte ayrıntılar!

TGC, öldürülüşünün 20'nci yılında gazeteci Çetin Emeç adına Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri kapsamında ve Haber Dalında Özel Ödülü verecek

Eklenme: 10 Şubat 2010 14:17 - Güncelleme: 02 Mart 2016 22:04

Ödül konulması kararının  Yönetim Kurulu'nun 3 Ağustos 2009 günlü  toplantısında alındığı, Çetin Emeç'i anma törenlerinin Galatasaray Eğitim Vakfı ile birlikte düzenleme çalışmalarının da son aşamaya geldiği belirtildi.

TGC üyesi, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin önceki Genel Yayın Yönetmeni olan Çetin Emeç, 7 Mart 1990 günü uğradığı saldırıda öldürülmüştü.

Ödül verilecek gazeteci, 2009 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri adayları arasından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından yapılacak değerlendirme  sonucu belirlenecek.

7 Mart 2010 günü, Zincirlikuyu'daki mezarı başında da anılacak olan Çetin Emeç'le  ilgili ödül töreni  ve anma toplantısı aynı gün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Konferans Salonunda düzenlenecek Çetin Emeç'in TGC üyesi ve Galatasaray Lisesi mezunu  olması nedeniyle tören hazırlıkları Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülüyor.

Ödül ve anma töreninin ayrıntıları, Çetin Emeç Özel Ödülü'ne değer bulunacak gazetecinin belirlenmesinin ardından açıklanacak.
 

 

Etiketler : çetin emeç, tgc