MedyaFaresi MedyaFaresi

TFF'de yeni Başkan Demirören! Oyları sildi süpürdü!

Yıldırım Demirören Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu. Demirören 229 oyun 221'ini alarak başkanlığa seçildi.

Eklenme: 27 Şubat 2012 13:18 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 16:24

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Ankara Marriott Oteli’nde yapılan Genel Kurulunda yeni başkan belli oldu. Demirören'in tek aday olarak girdiği yarışta, TFF'nin 41. başkanı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 41. başkanı olarak bugün seçilmesine kesin gözüyle bakılan Yıldırım Demirören, Yönetim Kurulu listesini açıkladı.


İŞTE O LİSTE:

Yıldırım Demirören, Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Hakan Kanık, Talat Yılmaz, Cengiz Zülfikaroğlu, Ufuk Özerten,
Edip Eren, Faruk Öksüz, Selim Koray, Ergün Tekin, Taylan Öner, Mustafa Beyazıt, Arif Koşar, Fetih Heper.

Öte yandan sadece Denetleme Kurulu'nu yeni isimlerden oluşturacak olan Demirören; Etik Kurulu, Hukuk Kurulu, Tahkim Kurulu ve PFDK'yı değiştirmeyecek...

Demirören: "Galatasarayımız, Trabzonsporumuz"

Yıldırım Demirören, kongrede yaptığı 'Fenerbahçemiz' açıklamasıyla ilgili kendisine gelen eleştirilere devap verdi

Sözlerime başlamadan Ata Aksu’ya teşekkür ediyorum. Kendisi benden hiçbir şart talep etmeden bu yolu açtı.

Zorluklar aşılmak için vardır. Zor bir görev devralıyoruz. Şu anki süreç yüzde 20’dir. Ekonomi ve alt yapı en önemli problemdir. Hak eden her takım Avrupa’ya gidcek. UEFA ile diyalog kurup bu zor durumdan çıkmanın yollarını arayacağız. Biz aynı gemideyiz. Futbolumuz seyredilmez hale geldi. Bunu düzeltmeliyiz. Futbolumuzu holiganizmden temizlemek zorundayız. 24 saat çalışıp 22 Mart'taki toplantıda tertemiz karşılarına çıkıp bu işi bitirmek istiyoruz.

Beşiktaş Kulübü Başkanı olarak bana hep sordular: “Neden TFF başkanlığı?” Bu gemide hepimiz varız. Futbolumuz seyredilmez hale geldi. Taraftarı ve futbolu eski hale getirmek zorundayız. Ben Fenerbahçemiz dedim eleştirildim. Galatasarayımız, Trabzonsporumuz, Sivasımız, Elazığımız diyorum.

Futbolcular yetiştirip dünyaca ünlü yıldızlar yapmalıyız. Bizim temelimiz Bank Asya’dır, 2. Lig ve 3. Lig’dir. Önce onları sağlamlaştıracağız. Ben sizden destek bekliyorum. Hata yapmayan insan çalışmayan insandır. Ben ve arkadaşlarım 24 saat çalışacağız.

Ben Hasan Doğan yolunda yürüyeceğim. Sizden de Özhan Canaydın ve Süleyman Seba duruşu bekleyeceğim.


Bursaspor kongreyi terketti

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve yöneticiler Ata Aksu'nun çekilmesinin ardından gelişmelere öfkelenerek, oy kullanmayacaklarını belirttiler ve TFF Olağanüstü Genel Kurulu'nun yapılacağı salonu terkettiler...

Galatasaray da 'Demirören' dedi

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal "Yıldırım Demirören'in dünkü açıklamaları bizi rahatlattı. Ata Aksu'yu destekliyorduk ama şu an için Demirören'i desteklememizde bir sakınca yok" dedi.

302 delege oy kullanacak

TFF’nin seçimle göreve gelen son başkanı Mehmet Ali Aydınlar, toplam 216 gün süreyle başkanlık koltuğunda oturdu. 29 Haziran 2011’de başkanlığa seçilen Aydınlar, 31 Ocak 2012 tarihinde istifa etti.

Delegelerin dağılımı

- Spor Toto Süper Lig: 18x7: 126
- Bank Asya 1. Lig: 18x2: 36
- TFF 2. Lig: 17+17: 34
- TFF 3. Lig: 19+19+19: 57
- Amatör Spor Kulüpleri: 10
- Futbolcular Derneği: 6
- Antrenörler Derneği: 6
- Hakemler ve Gözlemciler Derneği: 6
- Engelli Spor Federasyonları: 4
- FIFA veya UEFA’da görev yapanlar
- TFF’de asaleten başkanlık yapanlar

TOPLAM: 302 DELEGE

DEMİRÖREN AYSAL’I KUTLADI

TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu öncesi Galatasaray Kulübü’nün eski başkanları Faruk Süren, Alp Yalman ve şu anki başkanı Ünal Aysal, yöneticilerle birlikte ;kurulun yapılacağı salona girdiler.

Marriott Oteli’nde saat 11.00’de başlayacak olan toplantı öncesi otelin girişinde karşılaşan Sarı-kırmızılı takımın başkanı Ünal Aysal ve TFF başkanlığı adaylığından bu sabah çekildiğini açıklayan Ata Aksu, ayaküstü 10 dakika kadar sohbet etti. Daha sonra Aysal ve Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Abdurrahim Albayrak asansör beklerken, TFF Başkanlığının en güçlü adayı Yıldırım Demirören ile karşılaştılar. Albayrak ile başkan adayı Yıldırım Demirören samimi bir şekilde kucaklaşırken, aralarında kısa bir sohbet geçti. Demirören, Albayrak’a, "Dün akşamki galibiyetinizden ötürü tebrik ediyorum" dedi. Albayrak da, "Ben de sizi centilmenliğinizden ötürü kutluyorum" karşılığını verdi.

Ardından Yıldırım Demirören, Ünal Aysal’a yönelerek ikili tokalaştı. Ünal Aysal, Demirören’e başarılar dilerken, Demirören de derbi galibiyeti için Aysal’ı tebrik etti. Aysal ile Demirören’in karşılaşması soğuk bir havada ve çok kısa sürmesi dikkat çekti.