MedyaFaresi MedyaFaresi

Tezkereye kapalı oturum

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, "Tezkere muhtemelen kapalı oturumda görüşülecek" dedi. Elitaş bu duruma gerekçe olarak da "Bugünkü durum, 1 Mart'tan farklı...Ülkemize karşı açık tehdit var" açıklamasını gösterdi.

Eklenme: 30 Eylül 2014 19:05 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 14:26

 AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis'e gelecek tezkere veya tezkerelerin "muhtemelen kapalı oturumda görüşüleceğini" söyledi.

Elitaş, Parlamento muhabirleriyle sohbet ederken, Irak ve Suriye tezkerelerinin süresinin ekim ayında dolduğunu belirterek, "Meclis'e tek tezkere de gelebilir, iki ayrı tezkere de gelebilir. Teknik olarak tek tezkere olabilir. Bunda sıkıntı yok" dedi.

"Tezkere'nin kabulüyle ilgili 1 Mart'taki gibi bir durum yaşanabilir mi?" sorusuna, bugün yaşanan durumun 1 Mart 'tan farklı olduğunu dile getiren Elitaş, "Bugün ülkemize karşı açık tehdit var. Top mermileri düşüyor. Türkiye 'nin kendisi için alması gereken tedbirler söz konusu..." karşılığını verdi.

Elitaş, gelecek tezkere veya tezkerelerin Genel Kurul'da nasıl görüşüleceği sorusu üzerine, "muhtemelen kapalı oturumda görüşülecek" dedi.
 
AK Parti Grubu'ndan bazı milletvekillerinin Hacca gittiğini belirten Elitaş, 40-50 milletvekilinin Hac ve diğer gerekçeler nedeniyle 2 Ekim'deki tezkere görüşmelerinde bulunmayacağını söyledi. AA