MedyaFaresi MedyaFaresi

Terörist Elif Sultan Kalsen sloganlarla toprağa verildi

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlediği silahlı saldırıda öldürülen DHKP- C’li Elif Sultan Kalsen, memleketi Tunceli Cemevi’nde düzenlenen törenin ardından sloganlar eşliğinde toprağa verildi.

Eklenme: 03 Nisan 2015 16:59 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 01:10

İstanbul’da Vatan Caddesi’ndeki Emniyet Müdürlüğü’ne önceki gün düzenlediği silahlı saldırıda vurularak öldürülen DHKP-C’li Elif Sultan Kalsen’in cenazesi dün gece yakınları tarafından uçakla Elazığ’a getirildi. Buradan Tunceli Belediyesi’ne ait cenaze aracına alınan Kalsen’in cenazesi karayoluyla memleketi Tunceli’ye götürülerek cem evine konuldu. 

CENAZESİNİ KADINLAR TAŞIDI
 
DHKP- C’li Elif Sultan Kalsen için bugün saat 11.00’de Tunceli Cemevi’nde düzenlenen cenaze törenine, annesi Şirin ve babası Mehmet Kalsen ile yakınları katıldı. Cenazeye katılanlardan bazıları ağıt yaktı. Kalsen’in cenazesi, cem evinde kılınan cenaze namazı ve helallik alınmasından sonra Halk Cephesi Grubu adı verilen kadınların omzunda, cenaze aracına taşındı. 

Elif Sultan Kalsen’in cenazesini taşıyan araç, konvoy eşliğinde Akbulut Köyü’ndeki mezarlığa getirildi. Burada sıkı güvenlik önlemleri alanjandarma ekipleri, mezarlık girişinde kimlik kontrolü yapmak istedi ancak, törene katılanların tepki göstermesi üzerine bu uygulamadan vazgeçildi.,

ABLASININ YANINA GÖMÜLDÜ 
 
Cenaze aracından yine kadınlar tarafından omuzlara alınan Elif Sultan Kalsen’in tabutu,  sloganlar eşliğinde yaklaşık 500 metre taşındı. Kalsen’in cenazesi, aile mezarlığında 2000 yılında yapılan Hayata Dönüş Operasyonu’nda Çanakkale Cezaevi’nde kendisini yakan ablası  Fidan Kalsen’in yanına defnedildi. Defin işlemi devam ederken, İstanbul’dan gelen yaklaşık 25 kişilik bir grup slogan atarak, mezarlıktaki kalabalık grup ile birleşti. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı cenaze törene katılanlar, daha sonra mezarlıktan ayrıldı.

İşte Elif Kalsen'in saldırı anı.. Yeni görüntüler

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE SALDIRI ANI

ELİF KALSEN BÖYLE ÖLDÜRÜLDÜ