MedyaFaresi MedyaFaresi

Teröre de hakarete de göz yummayız

Başbakan Davutoğlu, "Prensibimiz açıktır, her yerde şiddete, teröre karşı çıkarız, ama hiçbir yerde de hakarete göz yummayız" dedi.

Eklenme: 17 Ocak 2015 12:25 - Güncelleme: 07 Ocak 2016 04:48

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Aydın il kongresinde yaptığı konuşmada, paralel çetenin ülkeye hükmetmeye kalktığını belirterek, "Milletimizin bize teslim ettiği emaneti namerde teslim etmeyiz. Sadece millete hesap verir, ondan izin alırız" dedi.

Davutoğlu, "Başbakanlık görevini aldığımda yaptığım ilk ziyaretlerden biri rahmetli Adnan Menderes'in huzuruna gitmek oldu. Manen ona söz verdim, Aydınlılar adına söz verdim ve dedim ki: Ahirette mekanın cennet olsun. Sen şehitsin, eğer senin emanetini yani milli iradeyi korumak gerekirse senin gibi darağacına yürümek konusunda bir saniye dahi tereddüt etmeyeceğiz."

Davutoğlu, Charlie Hebdo'da yayımlanan karikatürlere ilişkin de "Türkiye'nin ve istiklal aşkıyla yola çıkan efelerin manevi geçmişine ihanet edercesine bu karikatürleri basmaya kalkışanlar oldu ve buna kim sahip çıktı? Cumhuriyet Halk Partisi sahip çıktı, 'Geçmiş olsun' dediler. Bizim, prensibimiz açıktır, her yerde şiddete, teröre karşı çıkarız, ama hiçbir yerde de hakarete göz yummayız. Hazreti Peygamberin ve onun ashabının, bütün büyüklerimizin onurunu, izzetini korumak için sesimizi her yerde yükselttik, yükseltiriz Allah'ın izniyle." şeklinde konuştu.