MedyaFaresi MedyaFaresi

Tepki çeken seks anketi

ABD’nin South Carolina eyaletinde bulunan Clemson Üniversitesi’nin öğrencilere zorunlu tuttuğu ankette cinsel hayatlarını içeren soruların olması öğrencilerin tepkisini çekti.

Eklenme: 20 Eylül 2014 13:38 - Güncelleme: 20 Mart 2016 09:36

ABD’nin Clemson Üniversitesi’nde öğrencilerin zorunlu olarak katılmak zorunda olduğu anket, uzun bir süredir tepki çekiyordu.

Ankette öğrencilerin son 3 ay içinde kaç kişiyle ve ne kadar cinsel ilişki yaşadıklarına yönelik soruların bulunması üniversitede eğitim gören bazı öğrencileri kızdırdı.

Özel hayatlarının ihlal edildiğini düşünen bu öğrenciler, zorunlu anketin kaldırılması için müracatta bulundular ve bunun üzerine “Title IX training” isimli program uygulamadan kaldırıldı.

Öğrencilerin cinsel hayatı dışında alkol alışkanlıkları hakkında da sorular içeren anket hakkında soruları yanıtlayan Üniversite, senelerdir uyguladıkları bu programın amacının üniversiteye kabul edilmiş öğrencileri üniversiteye hazırlamak olduğunu iddia etti.ntvmsnbc'nin haberine göre,ilk defa bu yıl anket hakkında şikayetler aldıklarına vurgu yapan üniversite, öğrencilerinin anketten duydukları rahatsızlıktan dolayı bu uygulamanın kaldırıldığını belirtti.