MedyaFaresi MedyaFaresi

Tepki çeken hata: Saldırgan yerine şehit polisin fotoğrafı kullanıldı

Türkiye bir kaç gündür, sanatçı Rafet El Roman'ın eski karısı manken Ceren Kaplakarslan ile annesi Nuray Deveci Yeşiltepe'nin yaşadığı şiddet olayını konuşuyor.

Eklenme: 12 Eylül 2019 10:54 - Güncelleme: 12 Eylül 2019 11:05

Söz konusu habere göre Ceren Kaplakarslan, sevgilisi olan iş insanı Temel Kankıran tarafından feci şekilde dövüldü.

Hatta sevgilisinin tekmeleyip tabancanın kabzasıyla yüzüne vurduğu 6 aylık hamile Kaplakarslan ve annesi, hastanede tedaviye alındı.

Olayın ardından teslim olan Kankıran, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Okuyanların sinirlerini yerinden oynatmaya yeten bu haber beraberinde ise büyük bir skandalın yaşanmasına neden oldu. 

Demirören Haber Ajansı, abonelerine Ceren Kaplakarslan'ın sevgilisi olan iş insanı Temel Kankıran'ın fotoğrafı diye Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Komiser Yardımcısı Şükrü Can Kayadibi'nin fotoğrafını servis etti.

Ajansın güvenirliğini 'doğal olarak' sorgulamayan Show Haber ve bazı haber siteleri şehit komiserin fotoğrafını bir 'cani' olarak yayınladı. Şehidin ailesi başta olmak üzere meslektaşları Show Haber'e yoğun şekilde tepkilerini dile getirdiler. Oysa, bu büyük skandala imza atan Demirören Haber Ajansı'ydı.

DHA abonelerine 'özür' maili yolladı

DHA yaşanan hatanın farkına varılmasının ardından, abonelerine mail yolladı. Abonelerini uyaran DHA, hatadan dolayı özür diledi.

'CEREN KAPLAKARSLAN VE ANNESINE DEHŞET' YAŞATAN SEVGİLİ TUTUKLANDI' BAŞLIKLI HABERIMİZLE BİRLİKTE GEÇTİĞİMİZ FOTOĞRAFLARDAN, TUTUKLANAN TEMEL KANKIRAN'A AİT OLDUĞU BELİRTİLEN FOTOĞRAF, HATALI EKLENMİŞTİR. HABERİMİZDE KANKIRAN'A AİT FOTOĞRAF BULUNMAMAKTADIR. SEHVEN GEÇİLEN BU FOTOGRAFIN KULLANILMAMASINI RİCA EDİYORUZ. YAPILAN BU YANLIŞLIKTAN DOLAYI ÇOK ÜZGÜN OLDUĞUMUZU TEKRAR BELİRTMEK İSTERİZ. DHA