MedyaFaresi MedyaFaresi

Tenekeden tayyare değilim! Sarıgül yüzde kaç oy istiyor?

Sarıgül, Edremit'te \"Karşınızda bulunan Sarıgül, boşa ateş etmez. Önce tarlaya tohumları ektik, Haziran'da hasat alma zamanı\" dedi.

Eklenme: 26 Nisan 2010 09:28 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 14:56

Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek'in ölüm yıldönümü etkinliklerine katılmak için Balıkesir'in Edremit ilçesine giden TDH lideri Mustafa Sarıgül, burada gazetecilerle sohbet etti. Türkiye Değişim Hareketi'nin Türkiye'deki düğümleri çözmek için yola çıktığını söyleyen Sarıgül, özetle şöyle konuştu:

MAKAM HIRSI: Karşınızda bulunan Sarıgül, tenekeden tayyare değil. Karşınızda bulunan Sarıgül, boşa ateş etmez. Karşınızda bulunan Sarıgül'ün makam ve mevki hırsı yok. Mevki hırsım olsa, Şişli Belediyesi 50 vilayetten daha büyük belediye, o belediyeyi yönetiyorum ve ömür boyu da yönetirim. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, Allah gani gani rahmet eylesin Erdal İnönü'den sonra makamı bırakıp aranıza giren bir arkadışınız olacağım. Karışınızda Turhan Güneş, Orhan Eyüpoğlu, Mustafa Üstündağ'ın talebesi var. Sarıgül nereden geldiğini biliyor, nereye de gittiğini biliyor.

HEDEF YÜZDE 48: Yüzde 5-10 oy oranını değil yüzde 48 oy oranı hedefliyoruz. Buna ulaşmak için Türkiye'yi dolaşıyoruz. TDH herkesi hiçbir siyasi parti gözetmeden kucaklıyor. Başı açık da başı kapalı da bizim kardeşimizdir. TDH iktidar olduğunda "ötekimiz" olmayacak. Ülkede sorunlarımız var. Zeytin para ediyor mu? Gübrenin, mazotun parasını ödeyebiliyor musunuz? Ürününüzü hak ettiği değere satabiliyor musunuz? Ay sonunu getirebiliyor musunuz? İş yerlerinizi çalıştırıp, ihracat yapabiliyor musunuz? Üniversiteden mezun olunca iş bulabiliyor musunuz? Bugünkü siyasetten ve yönetimden memnun musunuz? Değişmesini istiyor musunuz? İşte o zaman çare var. Çare TDH, çare sizsiniz. Her şeyin zamanı var. Önce tarlaya tohumları ektik, Haziran'da hasat alma zamanı ve toplama zamanı.
 
Vatan