MedyaFaresi MedyaFaresi

Televizyonların aymazlığı Deniz Baykal'ı bile isyan ettirdi!!! Peki Baykal nasıl isyan etti?

CHP lideri Deniz Baykal, NTV canlı yayınında Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Televizyonlarda eğlence programlarının o saatlerde aynen devam ettiğinden yakındılar. Gerçekten sağlıksız bir tablo var" dedi

Eklenme: 08 Ekim 2007 15:11 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 19:32
CHP lideri Deniz Baykal, NTV canlı yayınında Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Baykal, son saldırıların ardından, hükümeti terörle mücadelede yetersiz politika izlemekle suçladı.

Baykal Şırnak'ta 13 askerin şehit edilmesi olayının ardından gelişmeleri ve referandum sürecini değerlendirdi.

Baykal, hükümeti terörle mücadelede yetersiz ve geçersiz bir politika izlemekle suçladı. Hükümetin yapısının teröre karşı etkin önlem almaya uygun olmadığını anlatan Baykal, "Hükümetin tavrı konusunda ümitli değilim" dedi.

DAHA 10 GÜN ÖNCE ABD'DEYDİ

Erdoğan'ın "Amerika Birleşik Devletleri Başkanı George Bush'la konuyu görüşeceğim" açıklamasına da sert tepki gösterdi ve "Daha 10 gün önce ABD'deydi. Bush'la görüşmek yerine aile saadeti yaşadı" dedi.

DTP'LİLERE İSPANYA ÖRNEĞİ

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, DTP'nin Meclis'te yer almasını bu süreçte olumlu bulup bulmadığı yönündeki bir soruya ise "İspanya'da terörle ilişiğini kesmeyen siyasiler tutuklanmıştır" diye yanıt verdi. Baykal, bayramda DTP'lilerle görüşüp görüşmeme konusunda ise "Programımız henüz belli değil ama bizde yanlış olmaz" dedi.

Baykal medyada bazı yayınların terör saldırıları konusunda duyarsız kaldığını belirterek "Dün akşam çok sayıda vatandaşımız aradılar. Televizyonlarda eğlence programlarının o saatlerde aynen devam ettiğinden yakındılar. Gerçekten sağlıksız bir tablo var" dedi.

REFERANDUM DENEMESİ TÜRKİYE İÇİN BİR FİYASKODUR

Baykal, anayasanın referandumu başbakan istediği zaman yapsın diye öngörmediğini söyledi. "Referandum derhal iptal edilmeli" diyen Baykal "Diğer muhalefet partileri de bu yanlışın sorumluluğunu paylaşılmamalıdır. Biz paylaşmayacağız." dedi.
Etiketler : deniz baykal