Tehditler yağdıran Taksiciler Odası başkanının yakınları da Uberci mi?

Medyafaresi.com özel haber- Best FM'de canlı yayına katılan İstanbul Taksici Esnaf Odası Eski Başkanı Yahya Uğur, halefi Eyüp Aksu'ya sert sözlerle yüklendi.

Eklenme: 13 Mart 2018 10:40 - Güncelleme: 13 Mart 2018 10:55

İstanbul Adliyesi önünde toplanan taksiciler Uber'i protesto etmiş, taksiciler odası başkanı Eyüp Aksu da devlete ve medyaya gözdağı vermişti. İstanbul Taksici Esnaf Odası Eski Başkanı Yahya Uğur, Eyüp Aksu'ya sert sözlerle yüklendi.

Uğur, Best FM'de Ufuk Karcı'nın sunduğu Konuşan Türkiye programında, Çağlayan Adliyesi önünde Eyüp Aksu'nun yaptığı ve çok tartışılan sözlerine cevap verdi.

"Çok cahilce bir açıklama. Taksicileri asla yansıtmayan sözler. Ben tüm halkımızdan bu açıklamalar adına özür diliyorum" diyen Yahya Uğur, "Çağlayan Adliyesi önün de protesto gösterisini yalnızca FETÖ'cüler yapar" dedi.

Bir soru üzerine Yahya Uğur; "Eyüp Beyi bilmiyorum ama akrabalarının UBER'ci olduğunu ve faaliyet gösterdiğini herkes biliyor" ifadelerini kullandı.

Yahya Uğur, Eyüp Aksu için soruşturma açılması gerektiğini de söyledi.

Taksicilerden medyaya ve devlete tehdit: Yakıp yıkmak istemiyorlarmış..

 İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, “İstanbul Taksicileri olarak emeğimizi ve ekmeğimizi kesinlikle kimseye yedirtmeyiz. Hâkim 15 gün içerisinde bilirkişi raporunu istedi. 15 gün içerisinde bilirkişi raporu gelir gelmez hâkim tedbir kararını verip açıklayacak. Gelişmeler lehimize. Korsan değiliz, hırsız değiliz. Ekmeğimizin peşindeyiz. Avrupa ülkelerinde taksicilerin eylem yaptığı, sağı solu yakıp yıktığı gibi eylem yapmak istemiyoruz. Eğer meclisimiz bu konuda çalışmazsa, adalet farklı bir karar verirse taksi esnafının sabrı taşar. Taksi esnafı ekmeği için her şeyi yapar” demişti.