MedyaFaresi MedyaFaresi

T.C Başbakanına hakaret edecek babayiğit görmüyorum!

Başbakan Erdoğan AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ile yaptığı basın toplantısında, Kılıçdaroğlu'na sert yanıt verdi.

Eklenme: 23 Mayıs 2013 18:53 - Güncelleme: 19 Mart 2016 20:30

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

"Bu hackerler, buna benzer konular istihbaratın yakından ilgilendiği takip ettiği konular. Ve bu konularda da şu örgüt bu örgüt gibi yakıştırmaların nihai neticesi alınmadan açıklaması bu tür örgütlerin propagandasına yarar."

"Medya olarak bunlara itibar etmeyin. Elinizde belge varsa bunları kullanın. Aksi, farkında olmadan teröre destektir. Bu destekleri bunlara vermeyelim."

"Bu sürecin içinde gerek Suriye’ye karşı verdiğimiz mücadelede adımları el birliğiyle atmalıyız. Güç birliğine ihtiyacımız var. Bunlara itibar etmezsek iyi olur diye düşünüyorum."

"Kendimi ana muhalefet partisi genel başkanının muhatabı olarak görmüyorum. Kendisine gerekli cevabı avukatlarım hukuk devleti içinde veriyorlar. Tazminatsa tazminat. T.C Başbakanına hakaret edecek babayiğit göremiyorum!"

"Kayseri belediye başkanım sucuk festivali yaptı. Ben de Sultanahmet meydanı ya da uygun bir meydanda bunun değerlendirmesini yapacağım. Havuz biraz dolsun."

AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy açıklamalar yapıyor;

"Türkiye G20 çerçevesi içinde çok güvenilir bir ortaktır. "

"Türkiye’nin kendi geniş coğrafyası içindeki konumu takdir edilmelidir. Türkiye’nin çevre ülkelere olan politik katkıları yadsınamaz. Cenevre Görüşmelerinin tekrar başlamasını istiyoruz "

" Türkiye Suriye’de siyasi bir çözüm için elinden gelen her türlü katkıyı yapmıştır. AB olarak Reyhanlı’daki korkunç saldırıyı kınıyoruz"

Gazetecilerin sorularına geçildi

- Türkiye Avrupa Biriliğine gözlemci olarak dah katılamıyor. Siz bu konuda adım atacak mısınız?

Belli temaslarının üst düzeyde gerçekleştirilmesine önem veriyorum. Sayın Başbakan’ın en yakın zamanda Brüksel’e gelmesini umut ediyorum.

Reyhanlı saldırındaki Redhack belgeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Buna benzer konular istihbaratın yakından takip ettiği konular. Bu konularda da bazı yakıştırmalar yapılması bu tür örgütlerin işine gelir. Belge olmadan yapılan haberler terör örgütüne destek verir. T.C Başbakanına hakaret edecek babayiğit göremiyorum.

ayrıntılar geliyor