MedyaFaresi MedyaFaresi

Taziye ziyaretinde miting olur mu? Canlı yayında sert tartışma!

HABERTÜRK'te Balçiçek Pamir'le Karşıt Görüş programında Kemal Kılıçdaroğlu'nu genel başkan seçen CHP'de yaşanan değişim masaya yatırıldı.

Eklenme: 27 Mayıs 2010 01:02 - Güncelleme: 11 Mart 2016 05:28

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay'ın karşı karşıya geldiği programda, Kılıçdaroğlu'nun Zonguldak ziyareti hararetli bir tartışmaya neden oldu.


Facianın yaşandığı yerde siyaset yapılmaması gerektiğini savunan Çelik, şunları söyledi:

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun Zonguldak'a yaptığı taziye ziyareti aslında bir ana muhalefet liderinin yapması gerekendir. Bununla sınırlı olmalıydı. Madenin önünde insanlara başsağlığı dileklerini ifade eden, tedbirlerin alınması gerektiğini söyleyen bir konuşma olabilirdi. Ama 'Yağ var, şeker var siz bize oy verin...' şeklinde konuşmak yanlış. Benim liderim gitse böyle bir miting yapsa ben bunu da acemilik olarak kabul ederim. Acılı bir ortamda millet kim yaparsa yapsın böyle der."

"Orada Başbakan'ın 'kader' söylemine eleştiri vardır, Zonguldak halkının isyanı vardır" diyen Okay, Çelik'in eleştirilerini şöyle yanıtladı:

"Orada bir miting yok. Sadece ve sadece taziye var. Ama Zonguldak halkı oraya gelmiştir. Vatandaş öyle bir ilgi gösteriyor ki.. Taziyeye gidilmiştir, başsağlığı dilenmiştir. Bizim inancımız, itikatımız gereği Fatiha da okunmuştur. Orada ne anons yapılmıştır ne müzik çalınmıştır. Belediye ziyaretine gidilmiştir. Belediye önünde binler oluşmuştur. Orada da Sayın Başkanımız çıkıp bir konuşma yapmıştır. Konuşması da maden faciası ile igilidir."

 

 

Habertürk