MedyaFaresi MedyaFaresi

Tayyip beni tehdit edeceğine.. Kırca bombaladı!

MEDYAFARESİ VİDEO- 1'nci Gazdan Adam Festivali\"nde konuşan Levent Kırca, Başbakan'ı kızdıracak açıklamalarda bulundu.

Eklenme: 09 Temmuz 2013 14:37 - Güncelleme: 09 Mart 2016 05:56

Tayyip beni tehdit edeceğine.. Kırca’dan şok sözler!.. VİDEO

Onlarda kendi çapında direniyorlar’ yönünde açıklama yapan Levent Kırca, ben böyle bir kalabalık görsem ve Başbakan olsam, hiç şüphesiz hemen istifa ederdim, dedi.

Gezi Parkı eylemleri başladığından beri yaptığı açıklamalarla polemik konusu olan Levent Kırca, yaramaz çocuklar gibi yine rahat durmadı. Hükümet’e eleştirilerde bulunan Kırca, insanların artık cumhuriyet ve özgürlüklerini istediğini söyledi.

KIRCA: HÜKÜMET DİYE BİR ŞEY KALMADI

Feridun Düzağaç, Cem Adrian, Barbaros Şansal, Cihat Tamer ve Tarık Akan’ın da katıldığı festivalde Doğu Perinçek’in kanalı olan Ulusal Kanal’a bağlanan Levent Kırca, buradaki kalabalığı ben değil Başbakan ve saz ekibinin değerlendirmesi gerektiğini savunurken, ’Aslında Hükümet düşmüştür. Onlarda kendi çapında direniyorlar. Hükümet diye bir şey kalmadı, lağvoldular.’ iddiasında bulundu.

TAKSİMDEKİ PALALI AK PARTİLİ DEĞİL AMA...

Hafta sonu Taksim’de yapılan eylemlerde AK Parti’ye hiç oy vermeyen bir vatandaşın elinde pala ile eylemcilere saldırması da Levent Kırca’nın gündemindeydi. Ancak Kırca’nın bu vatandaşı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partili gibi yansıtması büyük tepkilere neden oldu. İşte Kırca’nın konuyla ilgili açıklaması:

"BU PALALILARI DİZAYN EDEN TAYYİP ERDOĞAN’DIR"

"Aslında bu palalı insanların nerede geldiği belli... Bu palalıları dizayn eden Tayyip Erdoğan ve saz arkadaşlarıdır. Tutamadığım yüzde 50 var diyerek böyle bir atmosfer yarattı. O tutamadıkları bu palalılar. Polis ve AK Partililerin eline bu palaları veriyorlar. Ve bunu destekliyorlar, polis de göz yumuyor. Sen Başbakan’san ülkede asayişi sağlayacaksın, vatandaşını koruyacaksın."

’Gezi Parkı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarınındır’ diyen Kırca son olarak Başbakan Erdoğan’ın hatalarıyla insanları bu hale getirdiğini sözlerine ekledi.