MedyaFaresi MedyaFaresi

Tatlıses'in isim hakkını Saran Grubuna vermedik!

MEDYAFARESİ- Tatlıses Group bazı haber sitelerinde çıkan \"Tatlıses İsmi Bizde\" başlıklı haberlerle ilgili açıklama yaptı

Eklenme: 16 Nisan 2013 16:24 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 02:14

Tatlıse Group'dan basın açıklaması;

Bugün bazı gazete ve internet sitelerinde "Tatlıses İsmi Bizde"  başlığı ile bir haber yayınlanmıştır. Haberin içeriğinde "Tatlıses Radyo"nun 2005 yılında isim hakkıyla birlikte Saran Gruba 10 milyon dolara satıldığı, artık "Tatlıses" isminin bu gruba ait olduğu ve bu isimle bir radyo açamayacağımız belirtilmiştir. Saran Grup yetkililerine dayandırılarak yayınlanan haber şu ana kadar yalanlanmamıştır. Bu nedenle gerçeği yansıtmayan ve kamuoyunu yanıltacak olan haberin düzeltilmesi zorunlu olmuştur.
 
Tatlıses Group bünyesinde yer alan şirketlerimizden "Tatlıses Radyo ve Televizyon Medya Hizmetleri A.Ş." 2005 yılında,  10 milyona değil  6 milyon 970 bin USD'na Saran Gruba hisse devri yoluyla satılmıştır. Ancak "Tatlıses" isim ve logosu bu satışa dahil değildir. Sadece satışı yapılan medya kuruluşunun Saran Grubunda kalması koşuluyla "Tatlıses" ismiyle radyo yayıncılığı yapmasına izin verilmiştir. Tatlıses isminin marka hakkı hiçbir zaman devredilmemiş, kiralanmamıştır. "Tatlıses" isminin her türlü fikri mülkiyet hakkının tek sahibi Tatlıses Group'tur. Bu nedenle hakkın esas sahibinin, sahip olduğu hakkını kullanırken kimseden izin almayacağı ortadadır.  Ayrıca Saran Grup kendisine şartlı olarak verilmiş bulunan izni, kendi tercihi sonucu kullanmaktan vazgeçmiş olup, RTÜK kayıtlarına da geçen değişiklikle başka bir isim üzerinden yayın hayatına devam etmektedir. Group şirketimiz internet üzerinden "Tatlıses Radyo" olarak yayınlarına başlamıştır. En kısa zamanda aynı isimle radyo frekansı üzerinden de sevenleri ile buluşacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Saygılarımızla...