MedyaFaresi MedyaFaresi

Taraf yazarına tazminat şoku! Hangi vekile ne kadar ödeyecek?

Taraf gazetesi yazarı Kütahyalı, gazetesinde iki kez ve başka televizyon programlarında da yine iki kez Faşist İzmirli dediği için tazminat ödeyecek.

Eklenme: 08 Kasım 2010 08:22 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 15:10
Taraf gazetesi yazarı Kütahyalı, gazetesinde iki kez ve başka televizyon programlarında da yine iki kez Arıtman hakkında "faşist İzmirli" ifadesini kullandı. Kütahyalı yazısında, "Şu an TBMM çatısı altındaki en ırkçı-faşist milletvekilinin İzmir'den çıkması tesadüf değil. İzmir'e 'uygar, çağdaş şehir' demeyi çok seviyoruz. Uygar bir şehirde böyle insanlık düşmanı bir faşist en sevilen milletvekili mi olur? Buna uygarlık değil, barbarlık denir. CHP'nin ırkçı-faşist İzmir milletvekilinin bu kadar popüler olması nedir peki?" ifadelerini kullanmıştı.

Kadıköy Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen dava sonucu hâkim, Arıtman'ın gerekçelerine hak vererek Kütahyalı'nın 14 bin TL para cezası ödemesine hükmetti.

Milliyet'e konuşan Arıtman, "İzmir'liye 'faşist' dedi. Bana ve İzmirlilere hakaret etmişti. Hak yerini buldu. Adalet gerçekleşti. Umarım O yazar bir daha İzmir'e İzmirli'ye faşist diyemeyecektir. 14 bin TL İzmir'in İzmirli'nin hakettiği bir tazminattır" diye konuştu.