MedyaFaresi MedyaFaresi

Taraf operasyonunu cemaat mi yaptırdı?

Medyafaresi.com yazarı Cem Akın, Milliyet yazarı Nagehan Alçı'nın Taraf operasyonunu cemaatin yaptırdığı iddiasını ele aldı. Bakın o iddianın sonrasında neler oldu..

Eklenme: 06 Mayıs 2013 10:57 - Güncelleme: 24 Mart 2016 05:56

Nagehan’ın Taraf yalanı yatsıya kadar sürmedi!

Taraf gazetesiyle ilgili bir süredir yaşanan gelişmelerin ardından dün Milliyet gazetesi yazarı Nagehan Alçı konuyla ilgili bir yazı kaleme aldı. Taraf meselesinde ne olduğunu bütün taraflarla görüşerek aktarmaya çalıştığını ifade eden Alçı’nın yazısında en dikkat çeken bilgi Melih Altınok’a atfen aktardığı "Taraf’taki gelişmelerin arkasında Gülen ve cemaatinin olduğu" iddiasıydı.

Bu iddia, ilerleyen saatlerde Melih Altınok’un twitter hesabından yaptığı açıklamayla yalanlandı. Mesajlarında "Bugün Nagehan Alçı’nın yazısında yer alan "taraf operasyonun arkasında Gülen var" sözleri bana ait değil. Nagehan gerekli açıklamayı yapacak, Taraf olayıyla ilgili çok çeşitli iddialar ortalıkta biz siz de duyuyorsunuz; ama benim "bu işin arkasında cemaat var" demem mümkün değil. Nagehan’la konuştum, cemaatle ilgili bana atfettiği sözlerle ilgili tekzibimi yayınlayacağını. programında da anlatacağını söyledi" diyen Altınok, Gülen cemaati ile ilgili iddiaları yalanlarken Alçı’nın da konuyla ilgili bir düzeltme yapacağını belirtti.

Nagehan Alçı’nın yazısında değindiği bir diğer konu da, Taraf’ın bundan sonraki süreçte barış karşıtı yayın yapacağı iddialarıydı. Alçı gazetecilik açısından sorunlu sayılabilecek  bir yaklaşımla isim belirtmeden gazeteden  ayrılan bir Taraf yazarının Neşe Düzel’in yöneteceği Taraf’ın barış karşıtı bir gazetecilik yapacağını yazısına taşıdı. Bununla da bitmiyordu Taraf’ın isimsiz yazarının iddiaları ; bu isme göre Taraf bundan böyle Tuncay Özkan’ın asker çizgisinde yayın yapan Ergenekon gazeteciliği tarzı bir yörüngeye oturacak ve  bürokratik vesayet yayıncılığı yapacaktı.

Cem Akın’ın yazısının tamamını okumak için tıklayın..