MedyaFaresi MedyaFaresi

Talu'ya 5 yıl hapis şoku! Samyeli neden şikayetçi oldu?

Haber spikeri Defne Samyeli'nin eski eşi mimar Eren Talu hakkında, \"haberleşmenin gizliliğini ihlal\" suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Eklenme: 16 Haziran 2010 14:26 - Güncelleme: 06 Mart 2016 14:40

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Akif Ekinci tarafından hazırlanan iddianamede, Defne Samyeli şikayetçi, boşanma davası süren Eren Talu ise şüpheli sıfatıyla yer alıyor. Şüpheli Eren Talu'nun olay tarihinde, şikayetçi Defne Samyeli'nin bilgisayarının ve cep telefonunun e-mail kutularına izinsiz girdiği, iş ve sosyal yaşamı ile ilgili e-mailleri üçüncü şahıslara ifşa ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Şikayetçi Defne Samyeli'nin savcılıkta alınan ifadesinde, şüpheli Eren Talu'nun eşi olduğunu, aralarındaki ailevi problemlerden dolayı boşanma davasının sürdüğünü söylediği belirtildi. İddianamede, şüpheli Eren Talu'nun kendisine ait e-mailleri izinsiz şekilde üçüncü şahıslara ifşa ettiğini iddia eden Defne Samyeli'nin, Eren Talu'dan şikayetçi olduğunu ve uzlaşma talebinde bulunmadığı anlatıldı.

İfadesi alınan Eren Talu'nun suçlamaları reddettiğinin belirtildiği iddianamede, olaya konu olan mailleri eşi Defne Samyeli'nin kendisine gönderdiğini iddia ettiği anlatıldı. Şüpheli Talu'nun, İngilizce olan e-mailleri de boşanma davasında delil olarak sunmak için Beşiktaş 7. Noterliği'ne tercüme ve tastik için, iş yerinde çalışan şahıslara gönderdiği belirtildi.

İddianamede, şüpheli Eren Talu'nun şüpheliye ait özel mailleri başkalarına göndererek üzerine atılı suçu işlediği anlatıldı. Eren Talu hakkında, "haberleşmenin gizliliğini ihlal" ettiği gerekçesiyle 1,5 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Eren Talu önümüzdeki günlerde İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.