MedyaFaresi MedyaFaresi

Takvim protestosuna veganlardan sert tepki!

MEDYAFARESİ ÖZEL Takvim Gazetesi'ni Nakavt başlığı nedeniyle yumurtalı protesto eden kadınlara Veganlardan sert tepki geldi.

Eklenme: 05 Temmuz 2013 21:41 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 22:28
Erdal Ergüler/ Medyafaresi.com

Takvim Gazetesi sokak ortasında kanlar içinde kalan bir kadını "Nakavt" başlığı ile vermiş bir çok kesimde tepki görmüştü. Ancak protesto  gösterilerinde bulunan kadınlar protestolarına yumurtayı da dahil edince onlar da Veganların protestosuna maruz kaldı. Vegan bireyler yaptıkları açıklamada; Yumurta cinsiyetçilikle mücadelenin bir aracı olamaz. Yumurta, cinsiyetçiliğin ve türcülüğün kesişim noktasıdır. Yumurta, tavukların bedenleri üzerinde insan tahakkümüdür. Yumurta insanlar için besin olmadığı gibi bir protesto aracı da değildir. Yumurta, kuşların üreme aracıdır.

Yumurta endüstrisi tavukları sömürürken, yumurtadan çıkan civcivleri de erkek ve dişi olarak ikiye ayırır. Dişi civcivler annelerinin tutsak hayatını paylaşmak üzere sömürülmek üzere yetiştirilirken, erkek civcivler yaşamlarının ilk dakikalarında diri diri kıyma makinesine gönderilerek öldürülür. Satın alınan her yumurta civciv cinayetlerini destekler. ifadelerine yer verdiler.

Sivil polis kadın eylemciyi böyle tokatladı!.. VİDEO

Takvim nakavt oldu! Kadınlardan o manşete protesto!

Takvim'den dayak yiyen kadına nakavt ayıbı!