MedyaFaresi MedyaFaresi

Taksim'de bekleyiş sabaha kadar devam etti!

Günlerdir süren olaylardan sonra gün aydınlandı ve polisler Taksim meydanını terk etti. Yüzlerce kişinin Taksim Meydanı ve çevresinde bekleyişi sabaha kadar sürdü

Eklenme: 01 Haziran 2013 00:23 - Güncelleme: 03 Nisan 2016 05:22
Taksim Meydanı’nda yüzlerce kişi günün aydınlanmasının ardından da bekleyişini sürdürdü. Bir grup eylemci Cumhuriyet Anıtı yanında ve meydanın çeşitli yerlerinde tahta parçalarını ateşe verdi. Göstericiler ateşin etrafında toplanarak slogan atıp, şarkılar söyledi. Yüzlerce kişinin Taksim Meydanı ve çevresinde bekleyişi halen devam ediyor

 

Barbaros Bulvarı, Beşiktaş Meydanı, Beşiktaş Caddesi, Başbakanlık Ofisi, Dolmabahçe Gazhane Caddesi, Kadırgalar Caddesi ve Dolmabahçe Caddesi’nde barikat kuran ve yolu trafiğe kapatan eylemcilere polis müdahale etmişti. Müdahalelerin ardından sokaklar adeta savaş alanına dönmüştü.

Sabah erken saatlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı temizlik işçileri caddelerde temizlik çalışması başlattı. Göstericilerin söktükleri yol kenarlarında bulunan korkuluk demirleri, kaldırım taşları ve demir levhalar iş makineleriyle alındı. Göstericileri sabah saatlerinde kendiliğinden dağılmalarının ardından çalışmalarla birlikte yollar trafiğe açıldı

BEŞİKTAŞ’TA GERGİN ANLAR! SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ -VİDEO-

Polis, Taksim Meydanı’ndan ayrılıyor. Ağaçlar kesilmesin, AVM yapılmasın diye günlerdir eylem yapanların Gezi Parkı’na girişine izin verildi.

POLİS ÇEKİLİRKEN ORTALIK KARIŞTI -VİDEO-

Gezi Parkı’ndaki barikatlar kaldırıldı. Binlerce İstanbullu, Gezi Parkı’na akın etti.
Saat 15.45 olduğunda polis çekilirken bir kaç kişinin su şişesi atması karşısında güvenlik güçleri de gaz bombasıyla müdahale etti. Gezi Parkı’nda halaylar çekilirken, Taksim Meydanı’nda bir anda tansiyon yükseldi.

SİYAHLI KADIN TAZYİKLİ SU KARŞISINDA BÖYLE DURDU -FOTO GALERİ-

Polisin yavaş yavaş çekilmesi sürüyor.

Taksim savaş alanına döndü. Gece boyunca polis ve grupların arasındaki gerginliğin bilançosu sabah belli oldu..  Kadıköy`de toplanarak Gezi Parkı’ eylemcilerine destek için yürüyen bin kişilik bir grup Boğaz Köprüsü’nü kapattı

Taksim’de yürüyen gruplar sabaha karşı Beşiktaş’a ulaştı. Barbaros Bulvar’ına gelen grupların Taksim’e geçişini izin verilmedi. Araç trafiğine izin verilmeyen Beşiktaş’ta artık gösteri yapan grup dağıtıldı. Belediyelerin temizlik işçileri temizlik çalışması yapmaya başladı. Son çevik kuvvet ekibi de Beşiktaş’tan ayrıldı..TAKSİM’DE SON DURUM

 Taksim Meydanı ve çevresinde başlayan olaylar devam ediyor. Polis meydana çıkmak isteyen gruplara müdahale ediyor. Biber gazıyla yapılan müdahaleler sonrası dağılan eylemciler bir süre sonra birleşerek yeniden Taksim’e çıkmaya çalışıyor. Polisin müdahalesi sırasında bir kişi yere yığıldı. Rahatsızlanan bu kişiye ilk müdahaleyi çevredekiler yaptı. Olay yerine gelen gaz maskeli sağlık ekipleri rahatsızlanan kişiyi ambulansla hastaneye kaldırdı. Taksim Meydanı ve çevresinden gaz bulutları yükselmeye devam ediyor.


HALKALI SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Halkalı Atakent’te oturan vatandaşlar Taksim Gezi Parkı’nda yapılan eyleme destek için gösteri düzenlendi. Gece geç saatlere kadar devam eden eylem olaysız son buldu.

Dün akşam saat 21.00 sırılarında Atakent’te oturan vatandaşlar bir araya gelerek Taksim Gezi Parkı’nda yapılan eyleme destek için gösteri düzenlendi. Toplanan kalabalık Atakent içerisinde yürüyüşe geçti. Sayıları yaklaşık 500’ü bulan kalabalığa evlerinde oturan vatandaşlarda destek verdi. Evlerinin ışıklarını kapatıp açan site sakinleri daha sonra balkonlara çıkarak yürüyüş yapan kalabalığı alkışladı. Yapılan yürüyüş sırasında yoldan geçen sürücüler de araçların kornalarına basarak kalabalığa destek verdi. Gece geç saatlere kadar devam eden gösteri olaysız son buldu.


KADİR TOPBAŞ: TAKSİM’DE AVM’YE İHTİYAÇ YOK
Kışla’nın metrekaresi bir AVM olmaya müsait değil aslında. Orada bir rezidansdan ziyade sanat galerileri olabilir. Bunlar daha sonra tartışılır. Sayın Başbakan’ın değerlendirmeleri de önemli. Taksim’in bir alışveriş merkezine ihtiyacı yok. Taksim’i daha aktif kullanabilen farklı birtakım sanat galerileri, kafeleri ile bezenmiş alanlarına ihtiyaç vardır.

Beşiktaş’ta polis müdahalesi!


Beşiktaş Barboros Bulvarı’nda eylemciler ile polis arasında gerginlik devam ediyor.


Taksim’de polis saat 15.30 sıralarında çekilmeye başladı. Polisin çekilmesiyle birlikte binlerce kişi, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’na girdi. Gezi Parkı’nın yanından ayrılırken göstericilerle karşı karşıya gelmesiyle gerginlik yaşandı. Göstericilerin aralarında kalan polise tepki gösterildi. Su şişesi atılan polisler, gaz bombalarıyla karşılık verince Taksim Meydanı karıştı. Göstericiler kaçışırken polisler de otobüslere binerek meydanda ayrılmaya çalıştı.

GÖSTERİCİLER BEŞİKTAŞ’TA POLİSLE ÇATIŞIYOR

Taksim’den Beşiktaş’a ilerleyen gruplar, burada polisle karşılaştı. Grup ile polis arasında çatışma çıktı. Polis, göstericiler gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Göstericiler ise polise taş atarak karşılık verdi.

DHA
ABD’DEN GEZİ PARKINA RESMİ AÇIKLAMA!


ASKERDEN EYLEMCİLERE TOZ MASKESİ!

TÜM İLLERDEN EYLEMCİLERE DESTEK!

İŞTE EYLEMCİLERİN SİNAN ÇETİN’E OLAN TEPKİSİ! VİDEO

SIRRI SÜREYYA ÖNDER YARALANDI!

SIRRI SÜREYYA ÖNDER HASTANE’DE VİDEO

Polisten Gezi Parkı’na şafak baskını!.. VİDEO

İŞTE TAKSİM GEZİ PARKI OLAYLARI FOTO GALERİ!

Sırrı Süreyya ağaçları yıkan kepçeyi böyle durdurdu!.. VİDEO

Turistler gözaltına alınınca şaşırdı, kaldı!.. FOTO GALERİ

Polisten Gezi Parkı’na şafak baskını!.. VİDEO

İŞTE TAKSİM GEZİ PARKI OLAYLARI FOTO GALERİ!

Taksim Gezi Parkı’nda olaylar çıktı! Polis’ten sert müdahale!

Sırrı Süreyya ağaçları yıkan kepçeyi böyle durdurdu!.. VİDEO

POLİSE KAFA TUTUNCA YERE YIĞILDI -VİDEO-

Gezi Parkı’nda kahreden an! Kanlar içinde yığıldı..

Taksim’de gözaltılar başladı!

Taksim Metrosu’na gaz bombası! Nefesler kesildi!

Polisten Gezi Parkı’na şafak baskını!.. VİDEO

İŞTE TAKSİM GEZİ PARKI OLAYLARI FOTO GALERİ!

Arınç oğluyla ilgili o iddiaya sert cevap verdi!

İş dünyasından Gezi Parkı boykotu! Biz o AVM’ye...