MedyaFaresi MedyaFaresi

Son dakika: Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs Protestosu: Pankart açan 2 kadın gözaltına alındı

Taksim ve çevresinde arttırılan güvenlik önlemleri neticesinde, meydana çıkan çevre yollar 05.00 itibariyle trafiğe kapatıldı. Sabah saatlerinde Taksim Meydanı'nda pankart açıp slogan atan 2 kadın gözaltına alındı.

Eklenme: 01 Mayıs 2017 09:04 - Güncelleme: 01 Mayıs 2017 09:19

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatıldı. Taksim ve çevresinde arttırılan güvenlik önlemleri neticesinde, meydana çıkan çevre yollar 05.00 itibariyle trafiğe kapatıldı. Sabah saatlerinde Taksim Meydanı'nda pankart açıp slogan atan 2 kadın gözaltına alındı.

Diğer taraftan Bakırköy İncirli Caddesi, Beşiktaş, Kabataş ve Karaköy iskeleleri, Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na, Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na deniz motoru seferleri, Taksim-Karaköy arası çalışan Tünel seferleri, Taksim-Kabataş arası çalışan füniküler seferleri, Yenikapı-Hacıosman metro hattı üzerinde bulunan Taksim, Şişhane, Osmanbey metro istasyonları da kapatılan güzergahlar arasında yer aldı.

PANKART AÇAN 2 KADIN GÖZALTINDA

SAAT 08:55: Polis Taksim Meydanı'nda olası korsan gösterilere karşı günlerce öncesinden tedbir almaya başladı. Çevredeki otellerin misafir listeleri bile çok sıkı incelemeden geçirildi.

Taksim Meydanı'na çıkan yollar trafiğe kapatıldı. Meydan çepeçevre bariyerlerle sarıldı. 

Ancak Mücadele Birliği üyesi 2 kadın saat 08.45’te Taksim Meydanı’nda üzerinde, “Mücadele Birliği. Fabrikalar tarlalar siyasi iktidar her şey emeğin olacak” yazılı pankart açtı.

Gösteriye ilk müdahaleyi trafik polisleri yaptı. Pankartı toplayan polisler, diğer polislerin de gelmesiyle kadınları gözaltına aldı.

Gözaltına alınan iki kadın polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.