MedyaFaresi MedyaFaresi

Tacizci kaçarken telefonunu düşürünce yakayı ele verdi

ÇORUM’dan çalışmak için geldiği Antalya’da 20 yaşındaki E.Y.’ye cinsel tacizde bulunan ve cep telefonunun gasp etmek isteyen 24 yaşındaki İbrahim S., ’basit sarkıntılık ve yağmaya teşebbüs’ suçlarından 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Eklenme: 13 Eylül 2015 13:02 - Güncelleme: 28 Mart 2016 07:12

Antalya’da bir otelde çalışan E.Y., geçen Temmuz ayında saat 01.00 sıralarında iş dönüşü servisten inerek Güvenlik Mahallesi’ndeki evine doğru yürümeye başladı. Oturduğu apartmanın dış kapısını açacağı sırada arkasından gelen bir kişi, E.Y.’nin bacaklarının arasına elini atarak tacizde bulunduktan sonra cep telefonunu aldı. Çığlık atan E.Y.’nin boğazını sıkan şüpheli, bu sırada dengesini kaybedip yere düştü. Gasp ettiği telefonu ve kendi telefonunu da bu sırada düşüren saldırgan, paniğe kapılarak kaçtı. Polis, olay yerinde düşürdüğü cep telefonundan İbrahim S. olduğunu tespit ettiği şüpheliyi gözaltına aldı. Sevk edildiği mahkemece tutuklanan İbrahim S. hakkında ’yağma’, ’cinsel taciz’ ve ’konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından dava açıldı.

’EŞİM VE ÇOCUĞUM İÇİN YAPTIM’

Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada hakim karşısına çıkan tutuklu sanık kaynakçı ustası İbrahim S., mahkemede verdiği ifadesinde, cinsel saldırı suçunu kabul etmedi. Evli ve bir çocuk babası olduğunu anlatan S., "İnternet üzerinden Antalya’da iş buldum. Buraya gelmek için eşime ait cep telefonunu satarak bilet alıp geldim. Çalışacağım yere gidip anlaştım. Ev tutup eşimi ve çocuğumu Antalya’ya getirmeyi planlıyordum. Cebimde kalan 300 lirayla ev tutmam mümkün değildi. Olay gecesi pansiyona gidiyordum. Gece sokakta yürürken mağdureyi gördüm. Niyetim telefonunu almaktı. Beni görünce bağırmaya başladı. Kimseye tacizde bulunmadım. Eşim ve çocuğum için yaptım. Onlara bakacak kimsem yok. Tahliyemi istiyorum" dedi.

’ÖNCE TACİZ ETTİ, SONRA TELEFONUMU ALDI’

Duruşmaya katılan E.Y. ise sanığı görünce fenalaştı. Sanık dışarıya çıkartıldıktan sonra ifade veren E. Y., arkasından gelen kişiyi telefonda küfürlü konuştuğu için fark ettiğini söyledi. Apartmanın bahçesine girdiğimde sanığın da peşinden geldiğini kaydeden E.Y., "Zile bastığım sırada beni taciz etti. Bağırmaya başlayınca boğazımı sıktı. Aramızda boğuşma başladı. İkimiz de yere düştük. Komşular dışarıya çıkamaya başlayınca panikleyip kaçtı. Bana bir şey yapmadan telefonumu, paramı isteseydi korkudan verirdim. Önce eliyle taciz etti, sonra da cep telefonumu aldı. İlk hamlesi cinsel organıma saldırıp üzerime abanmak oldu" diye konuştu.

İlk celsede kararını veren mahkeme sabıkası bulunan İbrahim S.’yi, basit sarkıntılık suçundan 2 yıl, yağmaya teşebbüs suçundan da 6 yıl olmak üzere toplam 8 yıl hapsine karar verdi.