MedyaFaresi MedyaFaresi

Sürpriz birleşme!!! Migros, Maxi marketlerini satın aldı!!!

Türkiye'nin perakende devi Migros, Hamoğlu Grubu'na ait Maxi marketler zincirini satın aldı.

Eklenme: 01 Ağustos 2008 19:23 - Güncelleme: 26 Mart 2016 15:36

Migros Türk Genel Müdürü Özgür Tort, yaptığı yazılı açıklamada, Migros'un büyümesini hızlanarak devam ettirdiğini belirterek, Maxi Marketleri bünyelerine katmak için protokol imzalandığını, Rekabet Kurumu izninden sonra Silivri, Tekirdağ ve Çengelköy'deki Maxi Marketlerin Migros Türk formatlarına dönüşeceğini bildirdi.

Açıklamada, yaklaşık 13 bin metre kare satış alanına sahip 3 Maxi Market mağazasına ait kira sözleşmelerinin Migros adına düzenlenmesine karar verildiği kaydedildi.

Kısa süre içinde bünyesine dahil olması beklenen Maxi Marketler hariç Migros'un yurt içinde 1.064, yurt dışında 16 olmak üzere toplam 1.080 mağazası bulunuyor. Yurt içindeki mağazaların 230 tanesi Migros, 261 tanesi Tansaş, 3 tanesi 5M, 8 tanesi Macrocenter ve 562 tanesi Şok formatıyla hizmet veriyor. Migros, Türk yurt içinde çeşitli formatları ile yurt içinde 59 farklı ilde hizmet veriyor.

Migros Türk'ten konuya ilişkin İMKB'ye yapılan açıklamada da şöyle denildi:

"Hamoğlu Grubuna ait yerel perakende zinciri Maxi marketlerin Silivri, Tekirdağ ve Çengelköy'deki toplam 13 bin metre kare satış alanına sahip mağazalarının tüm demirbaş ve tesisatının satın alınmasına ve söz konusu 3 adet mağazanın kira sözleşmelerinin şirketimiz adına düzenlenerek tapu şerhlerinin yapılmasına karar verilmiştir. Belirtilen devir işlemi, Rekabet Kurumu izninden sonra geçerli olacaktır."

Etiketler : migros