MedyaFaresi MedyaFaresi

Süper kahraman kostümüyle yayındalar

Türkiye’nin tek dizi kültürü dergisi Episode, sivil kıyafetlerle gezdiği ilk 2 sayının ardından süper kahraman kostümünü giydi ve raflara çıktı.

Eklenme: 19 Nisan 2017 16:08 - Güncelleme: 19 Nisan 2017 16:10

Kapak tasarımlarını Cansu Özcömert’in yaptığı; tek dergi, çift kapakla çıkan Episode’un yabancı kapağında “Süper Kahramanlar Evimizde” dosyası kapsamında TV ekranlarındaki çizgi roman ve süper kahraman uyarlamaları, Episode Yerli kapağında ise Vatanım Sensin dizisinin efsaneleşen genç çifti Hilal ve Leon’a hayat veren Miray Daner ve Boran Kuzum yer alıyor.

“Süper Kahramanlar Evimizde” dosyası kapsamında:

The Walking Dead ve Outcast’in yaratıcısı Robert Kirkman ile Outcast’in yıldızı Patrick Fugit, Çağla Üren’in konuğu oldular. Kendilerinin bile beklemediği başarılara ulaşan iki dizinin arka planına dair ilgi çekici detayları anlattılar.

Marvel ve FX işbirliğinin müthiş eseri, TV’deki süper kahraman liginin en güçlü yeni oyuncusu Legion’un Dr.Melanie Bird karakterine hayat veren Jean Smart, Sevtap Tuzcu’ya projeye katılma sürecini ve Legion’un ilginç notlarını anlattı.

Koray Sarıdoğan, süper kahraman liginin iki önemli kalesinin, Marvel ve DC Comics’in TV ekranlarındaki mücadelesini inceledi: “Süper Kahramanların Yeni Muharebe Meydanı”. Ayrıca The Defenders’a ve Claire Temple karakterine dair detaylar da bu yazıda.

Deniz Turgay, “Modern Kutsal Üçlü”nün, yani Superman, Batman ve Wonder Woman’ın retro dizilerini anlattı.

Deniz Turgay, çizgi roman uyarlamalarının, normal şartlarda nefret etmemiz gerekirken en kendini sevdiren kötü adamlarını yazdı: “Belaya Hazır Olun! Hem de Çifte Belaya...”

“Ekranın Ucundakiler”: Yakın zamanda başlayan, başlayacak olan, başlaması muhtemel olduğu söylenen çizgi roman uyarlamaları, tekmili birden bu yazıda.

“Ne Kadar Süper Bir Süper Kahraman İzleyicisisin?” testinde süper kahraman ve çizgi roman tutkunları kendilerini test etme şansını buluyorlar.

3.sayı çıkmadan haftalar önce sosyal medyada yaptığı anketle kararı belirleyen Episode Dergi, 3.sayıda ankette açık ara puan alan, Marvel ve Netflix ortaklığının sıkı kahamanı Daredevil’in posterini hediye ediyor.

Episode Dergi; dergi satan gazete bayileri, süpermarketler, kitap mağazaları ve kendi online mağazası dukkan.mylosyayingrubu.com’da.