MedyaFaresi MedyaFaresi

Sünger Bob’un yaratıcısı Stephen Hillenburg yaşamını yitirdi

Sünger Bob isimli çizgi dizinin yaratıcısı Stephen Hillenburg, 57 yaşında yaşamını yitirdi. Çizgi dizinin yapımcılığı üstlenen kanal, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Bugün Hillenburg’un hayatı ve eserlerine hürmet için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuyoruz" dedi.

Eklenme: 28 Kasım 2018 12:18 - Güncelleme: 28 Kasım 2018 12:20

Nickelodeon kanalında yayınlanan “SpongeBob SquarePants (Sünger Bob Kare Şort)” adlı çizgi filmin yaratıcısı olan ve ALS hastalığıyla mücadele eden Stephen Hillenburg, 57 yaşında hayatını kaybetti. 

Hillenburg’un kaybından üzüntü duyduğunu belirten Nickelodeon, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Bugün Hillenburg'un hayatı ve eserlerine hürmet için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuyoruz" dedi.

Geçtiğimiz sene mart ayında ALS teşhisi konan Hillenburg, Sünger Bob'a ve diğer tutkularına mümkün olduğunca devam etmek istediğini belirtmişti.

1999'dan bu yana 200 bölümden fazla yayınlanan 'Sünger Bob', Hillenburg’un yönetmenliğinde 2004'te sinemaya uyarlandı, ayrıca Broadway’de sahnelendi. Müzikal bu yılın başında Tony Ödülü'ne layık görüldü.

(Habertürk)