MedyaFaresi MedyaFaresi

Sultanahmet patlamasına yayın yasağı!

Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan patlamayla ilgili yayın yasağı getirildi.

Eklenme: 12 Ocak 2016 11:30 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 22:40

Sultanahmet Meydanı'nda saat 10.20'de patlama meydana geldi. Çevre semtlerden de duyulan patlama, Sultanahmet Meydanı'ndaki Dikilitaş'ın olduğu bölgede yaşandı. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İstanbul Valiliği, patlamada ilk belirlemelere göre 10 kişinin hayatını kaybettiğini ve 15 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralılar arasında durumu ağır olanlar var, can kaybının artmasından endişe ediliyor. Olay yerinde ikinci bir bomba olması ihtimaline ilişkin bomba imha ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Patlamanın sebebine ilişkin henüz resmi bir açıklama yok. Öte yandan Başbakanlık kararı ile patlamaya ilişkin olay yeri ve olay anı yayınlarına geçici yayın yasağı getirildi. Ölü ve yaraların kimliğiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

İstanbul'un turistik merkezlerinden Sultanahmet Meydanı'nda saat 10.20'de patlama meydana geldi. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 10 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı.

Ajansların aktardığı bilgiye göre bölge güvenlik şeritleri ile çevrildi. Patlamanın Dikilitaş'ın altında meydana geldiği belirtiliyor.

Görgü tanıkları patlamanın çok şiddetli olduğunu aktarıyor. Güvenlik güçleri patlamanın meydana geldiği alandan vatandaşları uzaklaştırdı.

Patlamanın yaşandığı yerde Alman turist kafilesi bulunduğu ve hastaneye kaldırılan yaralılardan çoğunun da Alman turistler olduğu belirtiliyor.