MedyaFaresi MedyaFaresi

Süleyman Soylu: Evladımıza tacizci diyen alçaklar gereğini görecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da polisin cinsel saldırısına maruz kalan kadın hakkında "Mahkemede görüşeceğiz. Elimizde öyle bir belge var ki evladımıza tacizci diyen alçaklar gereğini görecek" dedi.

Eklenme: 21 Şubat 2019 11:55 - Güncelleme: 21 Şubat 2019 11:57

Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği’nin (TAYAD) 16 Şubat’ta Ankara Sakarya Caddesi’nde yaptığı eylemde bir polisin, üniversite öğrencisi Merve Demirel’i gözaltına alırken cinsel saldırıya maruz bıraktığı görüntüler kameralara yansımıştı.

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran bu görüntülerin ardından Ankara Barosu, söz konusu polis hakkında suç duyurusunda bulunduğunu duyurmuştu. 21 yaşındaki Demirel de dün Ankara Adliyesi’ne giderek polis hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Cinsel saldırıya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ilk açıklamasında "Hayatı kendi gibi düşünmeyenleri tacizle geçenlerin 'Babası FETÖ'den ihraç, kardeşi DHKP-C'li proje kadın' üzerinden polisi ezmesine müsaade etmeyiz" demişti.

Demirel için 'proje kadın' nitelemesi yapan Soylu, "Mahkemede görüşeceğiz. Elimizde öyle bir belge var ki evladımıza tacizci diyen alçaklar gereğini görecek" ifadesini kullandı.