MedyaFaresi MedyaFaresi

Star Haber'in habercilik başarısı!!! Uğur Dündar, Murat Çelik'i neden kutladı?

Uğur Dündar'la Star Ana Haber Bülteni'nde Murat Çelik, cep telefonuna kaydettiği Sabih Kanadoğlu'nun sesini canlı yayında herkese dinletti.

Eklenme: 08 Ocak 2009 12:05 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 02:08

Uğur Dündar'ın yönetimindeki Star Haber, farklı ve ses getiren haberciliği ile izleyicileri ekrana bağlamayı iyi biliyor. Bu haberlere bir örnek de bu akşam ekrana yansıdı.

Ergenekon soruşturması kapsamında Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun evinde yapılan aramalarla ilgili haber ekrana getirildikten sonra Dündar, Ankara Temsilcisi Murat Çelik'e bağlandı. Çelik, Kanadoğlu'nun iznini alarak onun Türkiye'ye mesajını cep telefonuna kaydettiğini belirtti ve cep telefonunu yaka mikrofonuna yaklaştırarak sesini ekrana yansıttı.

Kanadoğlu, evinde yapılan aramadan sonra kendi sesiyle ilk kez Türkiye'ye şu mesajı verdi:

"Hukukun üstünlüğüne, hukuk devleti ilkelerinin egemen olmasına gayret sarf edeceğim. Mustafa Kemal Atatürk'ün milliyetçilik ilkesine dayanarak Cumhuriyetimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ve laik, demokratik, sosyal hukuk devletine sonuna kadar bağlı kalacağım, gayret sarfedeceğim. Beni arayan ve ilgilerini, sevgilerini esirgemeyen yurttaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum."

Uğur Dündar, Kanadoğlu'nun mesajını net bir şekilde anlaşılması için ses kaydı bittikten sonra tekrarladı ve yaptığı habercilik nedeniyle Murat Çelik'i kutladı.

Televizyon Gazetesi