MedyaFaresi MedyaFaresi

Spor dünyasından Mehmet Topal mesajları!

Spor dünyası Mehmet Topal'a yapılan saldırının ardından kınama mesajları paylaştı. Süper Lig kulüpleri geçmiş olsun mesajlarını paylaşırken; Barcelona forması giyen milli futbolcu Arda Turan da paylaşımda bulundu.

Eklenme: 11 Ağustos 2015 18:41 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 21:54

Fenerbahçeli futbolcuya silahlı saldırı!

Milli futbolcu Arda Turan, Mehmet Topal'a yapılan saldırının ardından geçmiş olsun mesajı paylaştı.
 
Arda, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Mehmet Topal'a yapılan saldırıyı kınıyorum. Onun adamlığı okullarda ders diye okutulur. Pırlantadır. Geçmiş olsun!" ifadelerini kullandı.
 
TFF ve diğer kulüplerin açıklamaları ise şöyle;
 
TFF'DEN AÇIKLAMA
"A Milli Takımımızın ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün oyuncularından Mehmet Topal'a arabasıyla seyir halindeyken yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, tüm Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun diliyoruz.
 
Bu saldırıyı sadece A Milli Takımımızın ve güzide bir kulübümüzün bir oyuncusuna değil, Türk futboluna yapılmış bir saldırı olarak addediyor ve sorumluların yakalanıp bir an önce hak ettikleri cezayı almalarını temenni ediyoruz.
 
GALATASARAY'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Geçmiş Olsun Mesajı
Milli Takımımızın ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nün oyuncularından Mehmet Topal'ın aracına yönelik silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, araçta bulunan Topal ve genç futbolcu Uygar Mert Zeybek'e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
 
Galatasaray Spor Kulübü
 
Türkiye Futbol Federasyonu"
 
BEŞİKTAŞ'TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
"Geçmiş Olsun Mesajı
Bugün otomobilinde hareket halindeyken silahlı saldırıya uğrayan ve yara almadan kurtulan Fenerbahçe Spor Kulübü futbolcusu Mehmet Topal'a geçmiş olsun dileklerimizi iletir, saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişilerin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmelerini temenni ederiz. 
 
Beşiktaş JK"
 
TRABZONSPOR'DAN AÇIKLAMA
 
Trabzonspor Kulübü, seyir halindeyken cipi kurşunlanan Fenerbahçeli milli futbolcu Mehmet Topal için geçmiş olsun mesajı yayınladı.
 
Kulüpten yapılan açıklamada, "Profesyonel futbolcu Mehmet Topal'a yapılan menfur saldırıyı kınıyor, Topal'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" denildi.
 
BURSASPOR SALDIRIYI KINADI
 
Bursaspor Kulübü, A Milli Takımın ve Fenerbahçe futbol takımının oyuncularından Mehmet Topal'a yapılan silahlı saldırıyı kınadı. Kulübün resmi internet sitesinde yer alan kınama mesajı şöyle:
"Başarılı oyuncu Mehmet Topal'a yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, Mehmet Topal'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu saldırının sorumluların yakalanıp bir an önce hak ettikleri cezayı almalarını temenni ediyoruz."
 
BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ MEHMET TOPAL’A YÖNELİK SALDIRIYI KINADI
 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Fenerbahçe ve A Milli Takım oyuncusu Mehmet Topal’a yönelik saldırıyı kınayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti. 
 
Fenerbahçe ve A Milli Takım oyuncusu Mehmet Topal’a yönelik silahlı saldırıyı kınayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, milli futbolcuya geçmiş olsun dileklerini iletti.
 
Bakan Çağatay Kılıç, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe futbol takımı oyuncusu Mehmet Topal'a yapılan menfur saldırıyı kınıyor, futbolcumuza geçmiş olsun diliyorum” ifadelerini kullandı.