MedyaFaresi MedyaFaresi

Spiker adaylarına stüdyo ortamında eğitim!

Yıllardır Spiker-Sunucu yetiştiren Hakan Öztürk, Kursiyerlere televizyon ortamında pratik eğitim alabilecekleri bir sistem geliştirdi.

Eklenme: 15 Kasım 2009 17:38 - Güncelleme: 02 Şubat 2016 00:54

20 senedir medya kuruluşlarına yüzlerce spiker yetiştiren medya sektörünün en deneyimli spiker sunucu eğitmeni, televizyonların yöneticileri ile birlikte hazırladığı yepyeni bir eğitim müfredatı ile bu işe gönül verenleri daha iyi yetiştirmek için kolları sıvadı.

  Spiker adaylarının daha iyi yetişmesi için bir televizyon işbirliği ile Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi'ni kuran ve kayıt almaya başlayan Hakan Öztürk, bundan böyle spiker adaylarını, eğitim merkezindeki modern stüdyolu uygulamanın yanı sıra bir televizyon kanalında da eğitecek.

Bu uygulamanın Türkiye'de bir ilk olduğunu söyleyen Öztürk, bundan sonra spikerlerin piyasadaki  eğitim merkezlerinde verilen klasik uygulamalardan çok farklı bir sistemle yetiştirileceklerini söyledi.

Bu sistemde tüm kursiyerler kendi haberlerini yapmayı öğrenecekler, uzmanlar kontrolünde kameramanlarla röportajlara çıkacaklar, belirlenecek kişilerle gerçek röportajlar yapacaklar ve kendi haberlerini hazırlayacaklar. Kursiyerlerin her biri canlı yayın sunuyormuş gibi konuğunu belirleyecek, yapılması gereken tüm ön hazırlıklar studyo koşullarında televizyon kanalında hazırlanacak ve yayına gireceklerdir..  

 Arkadaşları canlı yayındayken, diğer kursiyerler de eğitmenleri ile birlikte stüdyodaki atmosferi hissedecekler kamera arkasındaki teknik koşuşturmayı ve reji ortamını görerek eğitim alacaklar, bir canlı yayın atmosferini gerçek olarak yaşayacaklar.

 Haber merkezlerinde yaşayacakları tüm tempoyu eğitim sırasında hissedecekler.

  Öztürk, İş başvurularında kullanılmak üzere hazırlanacak demolar çok farklı ve üst seviyede tekniklerle hazırlanacağını söyledi.

  Haber merkezlerinin istediği tarzda çekilecek bu demolar kursiyerler açısından büyük avantaj sağlayacak, çünkü klasik eğitim merkezlerinin imkanlarından daha farklı, çok kameralı studyolarda ve gelişmiş cihazlarla hazırlanacak . Yayın kuruluşlarının tam istediği tarzda olacak bu çalışma şimdilik sadece Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi'nde uygulanıyor. İlgilenenler  0216 5657212  nolu telefon veya   www.hakanozturkmedya.com adresinden bilgi alabilirler