MedyaFaresi MedyaFaresi

Sözlükçülerden Demet Akalın'a sert uyarı!

Twitter'dan kendine küfür eden genci hapse attıran Demet Akalın, sözlükçüleri ayaklandırdı.

Eklenme: 21 Eylül 2010 10:45 - Güncelleme: 26 Mart 2016 21:30

Kendine Twitter'da küfür eden 18 yaşındaki bir genci hapse attırdığı iddia edilen Demet Akalın, gencin arkadaşları tarafından saldırıya uğradı. Bunun üzerine İncisözlük'ten Akalın'a uyarı geldi.

18 yaşındaki bir genç, popçu Demet Akalın'a Twitter üzerinden küfretti. Akalın, bu küfür üzerine savcılığa şikâyette bulundu ve tümısrarlara rağmen şikâyetini çekmeyerek genci hapse attırdı. Bunun üzerine Akalın gencin arkadaşları tarafından ağır bir saldırıya uğradı ve Akalın'ın fan sitesi www.demetakalinfan.com çökertildi. Daha önce Twitter'ı çökerten İncisözlük adlı oluşum da bir bildiri yayınladı ve "Akalın şikâyetini geri almazsa bu vahimolayın takipçisi olacağız" dedi. İncisözlük'te konuyla ilgili yayınlanan açıklama şöyle:

'ONLAR SAYESİNDE VARSIN'
Sayın Demet Akalın, Kendine sanatçı diyen ve bu toplumun beğenilerinden para kazanan birinin, nasıl olur da 18 yaşında bir genci, internet ortamındaki bir tepkisinden dolayı hapse attırırsınız anlamış değiliz! Söylenen söz nedir bilmiyoruz, bu kadar tepkinizi çeken, ama şunu biliyoruz ki toplumu özendirdiğiniz popüler kültür, bu tür tepkilerden çok daha tehlikeli ve aşağılık. Siz, o yaştaki çocukların aldığı kasetlerle villalarda yaşıyor, lüks arabalara biniyor, kendinizi 18 yaşındaki çocukların övgüleriyle ayakta tutuyorsunuz. Konserlerinize o hapse attırdığınız çocuk gibi çocuklar gidiyor. Şimdi kalkmışsınız, internet ortamında böyle şeyler sayılamayacak kadar çokluktayken- o gencin yaşını, ailesini, hayatını düşünmeden acımasızca 18 yaşında bir çocuğu hapse attırıyorsunuz. Bize, "Küfür ediyor, ya ne yapsaydım'' diyebilirsiniz. Peki, Demet Hanımefendi, Diyarbakır halkına ettiğiniz hakaretten dolayı ne kadar hapis yattınız? Ya da ne ceza aldınız? Kamuoyuna sesleniyoruz, Akalın davasını geri çekmezse, o genç hapisten çıkmazsa bu vahimolayın takipçisi olacağız.