MedyaFaresi MedyaFaresi

Söz sırası yapımcıda: Show Tv'nin amacı bizi yıldırmak..

Bu Tarz Benim'in olaylı finalinden sonra Show TV yönetimi sert bir açıklama yayınlamış ve yapımcı şirketi suçlamıştı. Skandal gecenin ardından bu kez yapımcı firmanın ortakları Haluk Şirin ve Caner Erdem, Medyafaresi.com'a gönderdikleri açıklamada, Ciner Grubunu ve Show TV yönetimini...

Eklenme: 23 Aralık 2014 17:20 - Güncelleme: 31 Mart 2016 03:06

İŞTE O AÇIKLAMA

TV sektöründe yer alan tüm profesyonellerin ve TV izleyicilerinin de çok iyi bildiği üzere, bazı büyük yapımların final geceleri kısmen bant kısmen canlı yayın halinde yayınlanmaktadır.

“Bu Tarz Benim Final Gecesi”nde de önceden hazırlanan bant bölümünü takiben, yarışmanın kazananını belirleyen sms oylaması bölümü, canlı yayınlanmış ve “Canlı” notu kullanılarak da bu konuda izleyici bilgilendirilmiştir.

Nitekim final gecesi yayını da izleyiciden büyük teveccüh görmüş ve geceyi AB ve 20+ABC1 kategorilerinde rating birincisi olarak tamamlamıştır.

Show TV Yönetiminin, kanala başarı sağlamış bir programın yapımcılarına teşekkür etmek yerine, gerçek dışı bir karalama kampanyasına tenezzül etmesini şaşkınlıkla karşılıyoruz.

Oysa söz konusu süreci ve gelişmeleri izleyenler ile sektörel kaynaklar tarafından bilinen gerçek; yapım şirketimizin Show TV’den alacaklarını zamanında tahsil edememiş olması, bundan dolayı icra takibine başlamış olması ve bu gelişmelerin sonucu olarak da şirketimizin Show TV ile olan sözleşmesini fesh etmiş olmasıdır.

Bu karar sonrasında, maalesef Ciner Medyası “Bu Tarz Benim Final” gecesinden hemen sonra önceden planlandığı açıkça belli olan ve Bu Tarz Benim yapımcılarını yıldırma ve itibarsızlaştırma hedefli bir karalama kampanyası başlatmıştır.

Hiçbir grubun, ellerindeki medya gücünü korkutma, sindirme ve yıldırma aracı olarak kullanma hakkı olmadığı gibi, bu yöntemleri kullanan medya grupları da asıl büyük zararı kendileri görmektedirler.

Show TV ve Ciner Medyası’na soruyoruz:

Show TV Yönetimi ile mutabık kaldığımız üzere, iki hafta önce Show TV stüdyolarında çekilmiş olan ve günlerce bu çekilmiş görüntüler ile tanıtımını yaptıkları “Bu Tarz Benim Final Gecesi” programının büyük bir bölümünün bant yayını olacağını son dakika öğrendiklerini nasıl iddia edebiliyorlar?

Show TV ve Ciner Medyası’na son bir kez daha yaklaşımlarını gözden geçirmelerini tavsiye eder, yasal haklarımızı saklı tutarız.


Haluk Şirin – Caner Erdem

Bu Tarz Benim Program Yapımcıları