MedyaFaresi MedyaFaresi

Son dakika: Türk tankları Afrin'de hedefleri vuruyor

SON DAKİKA HABERİ: TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ikinci gününde. Askeri kaynaklar, TSK tanklarının ÖSO güçlerine destek verdiğini belirtti. Ayrıca sınırdaki terör hedefleri topçu atışları ile vuruluyor.

Eklenme: 21 Ocak 2018 10:33 - Güncelleme: 21 Ocak 2018 11:18

Son dakika haberi! Afrin'e yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın ikinci gününde sıcak gelişmeler yaşanıyor. 

Sınırda konuşlu Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlikler de terör örgütü PYD/PKK'nın işgal ettiği alanlara top atışları gerçekleştirdi. Kilis-Hatay hudut hattındaki bazı köylerden top sesleri duyuldu.

İŞTE 21 OCAK 2018 AFRİN HAREKATINDA DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR

11.08 - 3.5 kilometre ilerleme sağlandığı belirtilen harekatta 17 tuzaklı mayın bölgesinin de temizlendiği belirtildi.

10.21- Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, TSK tankları sahada ilerlemekte olan ÖSO güçlerine destek veriyor. Askeri kaynaklar, kırsalda ciddi bir direnişle karşılaşılmadığını ve örgüt üyelerinin köy ve kasabalara çekildiğini belirtiyor.

09.50 - Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, bugün Suriye’ye komşu olan ülkeler Katar, Kuveyt ve Suudi Arabistan'ın büyükelçilerini Dışişleri Bakanlığı'na çağırarak, Zeytin Dalı Operasyonu hakkında bilgilendirmede bulunacak.

09.38 - ÖSO'ya bağlı birliklerin Suriye'deki terör hedeflerine yönelik operasyonlarını başlatmasının ardından sınırın Kilis tarafından top sesleri duyulmaya başlandı. 

TRT HABER CANLI YAYIN

08: 34 Terör örgütü PYD/PKK'nın işgalindeki Afrin bölgesine giren Özgür Suriye Ordusu, geniş kapsamlı operasyon başlattı.

07.49 TSK'dan yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü mensupları tarafından mühimmat deposu olarak kullanılan bir tünelin vurulma anının görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde, tünelin giriş noktasına isabet eden mühimmatın patlaması ve tünelin diğer ucundan dumanların yükselmesi görülüyor.

03.36  Kilis Valiliği ’Zeytin Dalı Harekatı’nın sürdüğü Suriye sınırındaki bazı bölgeleri, 15 gün süreyle ’özel güvenlik bölgesi’ ilan etti. Açıklamada şöyle denildi: "Kilis’in merkez ilçe mülki sınırları içerisinde yer alan Akçabağlar, Demirışık, Doğançay, Tahtalı, Duruca, Beşenli köyü ile Aşağı ve Yamaç mezraları, Hacipoğlu, Süngütepe, Kocabeyli, Saatli, Güneşli, Mağaracık, Çalkaya, Bulamaçlı, Gözkaya, Gülbaba, Çerçili, Hisarköy, Deliosman köylerinde ve kırsalında, ’Zeytin Dalı Harekatı’na karşı olası terörist eylemlerden doğabilecek zararlardan vatandaşlarımızı korumak ve söz konusu terörist faaliyetlere karşı gerçekleştirilebilecek önleme harekatlarının selameti bakımından 20 Ocak Cumartesi günü saat 24.00'ten itibaren 3 Şubat Cumartesi günü saat 17.00ye kadar olmak üzere 15 gün özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir" denildi.